Martyno Starkaus eksžmona Margarita: bilietas be datos

Margarita Narvydaitė
Margarita Narvydaitė
  © „Lietuvos žinios“

Margarita Narvydaitė nori būti šalia šešiametės dukters Martynos, todėl pastaruoju metu ją dažniausiai galima sutikti Vilniuje, o ne Londone. Nors tiksliausia būtų pasakyti, kad žurnalistės kasdienybe yra tapę skrydžiai lėktuvu. Jos rankose - bilietas, kuriame data nepažymėta, taigi bet kuriuo metu gali kur nors išlėkti.

Kadangi Margarita ir toliau dirba Didžiosios Britanijos lietuvių spaudoje, jai reikia lankytis šios šalies sostinėje. Tačiau daugumą darbų galima atlikti internetu, todėl moteris tai daro ir namie, Vilniuje. O svarbiausia - čia ji leidžia laiką su mažąja Martyna, dukrele iš santuokos su televizijos laidų ir renginių vedėju Martynu Starkumi. Rugsėjo pirmąją mama lydės mergaitę į pirmą klasę.

reklama

Visa tai sužinojau mudviem susėdus prie puodelio kavos netoli „Lietuvos žinių“ redakcijos esančioje kavinėje. Daili šviesiaplaukė moteris šypsojosi, kai pasakojo apie dukrelę, namus, keliones. Veidas darydavosi rimtas, kai prašnekdavo apie darbą, tarkime, apie žurnalistų virtuvės karštį. Pastaruoju metu Margarita vengė viešų pokalbių žiniasklaidoje, tad šis interviu po ilgokos pertraukos - išskirtinis.

Oro uoste prie kompiuterio

Kai prieš pusantrų metų Vilniuje šnekėjomės su Margarita, tas interviu buvo pavadintas „Kelionė be atgalinio bilieto“. Tada ji skrido į Londoną dirbti ir apsistoti ilgesniam laikui. Nežinojo, kiek tiksliai ten bus, ar dažnai galės grįžti namo. Tad kaip sekėsi? „Pirmais metais buvo siaubingai daug darbo, - pasakojo pašnekovė. - Mat verslą pradėjome krizės akivaizdoje. Nebuvo kada sėdėti rankų sudėjus. Dabar veikla jau duoda vaisių. Šis laikotarpis - pats geriausias.“

Žurnalisto gyvenimas dažnai neprognozuojamas. Margarita prisiminė, kad kartą paskutinius akcentus laikraščio „Tiesa“ puslapiams dėliojo internetu oro uoste laukdama skrydžio. Tada lyg tyčia reikėjo parengti „karštą“ medžiagą, o jau teko skaičiuoti paskutines minutes, kai viskas turi būti nusiųsta į spaustuvę: „Dirbau namie, griebusi kompiuterį taksi išlėkiau į oro uostą, darbus baigiau internetu.“ Kadangi nuolat kursuoja tarp dviejų šalių, tokios stresinės situacijos dažnai lydi žurnalistę ir redaktorę. Tačiau Margarita neieško ramesnio gyvenimo, mėgaujasi pasirinkimu ir yra patenkinta galimybe gyventi aktyviai.

Stengiasi ilgai neužtrukti

Tačiau daugiau kaip prieš pusantrų metų reikėjo nuspręsti, kur ir su kuo bus dukrelė Martyna. Tėvas nesutiko išleisti jos gyventi į kitą kraštą, tad Margaritai teko nuolat keliauti, kad mergaitė abu tėvus matytų Vilniuje. Čia atžalą, kol mama būna išvykusi, prižiūri M.Starkus. Taigi mažylė auga šeimos apsuptyje. Abu tėvai pasikeisdami ja rūpinasi. Seneliai - Martyno tėvai ir Margaritos mama - taip pat visada šalia.

„Ilgiausias laikotarpis, kai mudviem teko išsiskirti, truko po mūsų interviu. Tada pusantro mėnesio praleidau Londone ir tiek pat - Niujorke, - pasakojo Margarita. - Po šio išsiskyrimo abi supratome, kad toks atstumas - pernelyg sunkus ir skausmingas, kad bendravimas internetu nepakeis buvimo šalia. Nuo to laiko niekada neišvykstu iš namų ilgiau kaip savaitei.“

Margarita važiuoja ne tik į Londoną. Be minėtos kelionės į Niujorką, ji per tą laiką bent penkis kartus viešėjo Briuselyje, Stokholme, su dukra atostogavo Pietų Prancūzijoje, du sykius svečiavosi Romoje, su projekto „Gold of Lithuania“ dalyviais apiplaukė Viduržemio jūrą - gražiausias Italijos salas, lankėsi Maltoje ir Korsikoje, savaitgaliui buvo nulėkusi į Paryžių, aplankė Amsterdamą ir džiazo sūkuryje šėlstantį Roterdamą. „Dirbu visur, kur tik yra interneto ryšys, net jūroje“, - nusijuokė ji. Todėl dabar nekyla problemų vadovauti laikraščiui „Tiesa“ ir to paties pavadinimo naujienų portalui tiesiai iš namų Vilniuje. Ji pabandė suskaičiuoti, kiek laiko praleidžia už Lietuvos ribų, - išėjo maždaug savaitė per du mėnesius.

Kai Margarita išlekia į Londoną, ten dienos bėga greitai. Iš kolegės namų, kuriuose apsistoja, važiuoja į redakciją ir dirba. Per viešnagę sutvarko daug reikalų, bendrauja su darbuotojais, tariasi su verslo partnere, dalyvauja vietos lietuviams skirtuose renginiuose, ambasadoje organizuojamuose susitikimuose. Vakarais eina susitikti su draugais, kurių būrys plečiasi ir Londone. Nudirbusi visus svarbiausius ir skubiausius darbus, vėl skrenda namo ir čiumpa į glėbį dukrelę.

Vestuvėse nebuvo

Šiais metais Margaritos buvusio sutuoktinio gyvenime - daug pokyčių. M.Starkus antrą kartą vedė, praėjusį mėnesį jam gimė dukrelė Mėta. Taigi M.Narvydaitės dukra turi sesutę iš antrosios tėvelio santuokos su Kotryna Naprušyte. O kaip pirmagimė reagavo į tai, kad tėtis turi dar vieną atžalą? „Labai laukėme Martynos sesutės, - tvirtino pašnekovė. - Mudvi su dukra esame ypač artimos, jos liūdesys ir džiaugsmas - mano liūdesys ir džiaugsmas. Lygiai taip pat Martyna jaučia ir rūpinasi manimi. Ji seniai svajojo turėti sesutę. Tiesą sakant, „užsisakė“, kad ją įtrauktų į Kalėdų Senelio dovanų sąrašą!“

Šešiametė Martyna bendrauja ir su dabartine tėvelio žmona Kotryna, abi gerai sutaria. O Margarita? „Mudu su Martynu bendraujame tiek, kiek reikia aptarti su dukra susijusius klausimus. Tačiau nesame iš tų šeimų, kurios kartu švenčia, tarkime, Kalėdas: vyras, dabartinė ir dvi buvusios žmonos“, - šypsojosi pašnekovė. Tada prisiminiau neseniai vykusias vienos žinomos moters vestuves, kuriose dalyvavo ir buvęs sutuoktinis. Margarita, kaip bandžiau spėti, tikriausiai nėjo į M.Starkaus tuoktuvių pokylį? „Ne. Tačiau mes bendraujame gražiai ir pagarbiai. O gal tiksliau būtų pasakyti - labai stengiamės taip bendrauti“, - neslėpė moteris. Ji užsiminė, kad sveikinimus M.Starkui vestuvių proga ir simbolinę dovaną perdavė per dukrytę.

„Kiekvienas turi teisę į savo gyvenimą“, - pabrėžė Margarita.

Be aukos

Taigi tarp buvusių sutuoktinių Margaritos ir Martyno nėra didelės draugystės. Tačiau nėra ir baisių pykčių, kaip pasitaiko kitoms išsiskyrusioms poroms. „Visada sakau, kad vaikui svarbiausia - laimingi tėvai, - aiškino moteris. - O jei mano dukra laiminga, tada ir aš, mama, esu laimingiausias žmogus pasaulyje.“ Viena nuostabiausių dienų bus rugsėjo pirmoji, kai ji lydės dukrelę į pirmą klasę.

Margarita gyvena taip, kad galėtų viską suderinti: rūpinimąsi vaiku, darbą ir keliones. Būtent dėl Martynos ir apsistojo Lietuvoje. „Leidžiu šaknis čia, nes mergaitė tuoj lankys mokyklą, - sakė Margarita. - Turėsiu skirti dukrai daugiau laiko ir dėmesio, nuolat būti šalia. Reikės stabilumo ir ramybės. Viskas šiek tiek keisis - keliausiu kur kas mažiau.“

Jei ne vaikas, moteris galbūt gyventų visai kitaip ir kitur. Tačiau Margaritos noro būti su dukrele niekaip nepavadinsi auka. „Mūsų krašte būdinga garbinti tuos tėvus, kurie savo gyvenimą aukoja vaikams. Mano požiūriu, tai pats baisiausias dalykas, koks gali atsitikti! Didžiausia vertybė - turėti laimingus tėvus, gyvenančius savo gyvenimą, o ne išsižadančius savo tikslų ir svajonių. Tai geriausias pavyzdys, kurį galime - ir privalome! - rodyti savo atžaloms. Tada ir patys nesijausime nuskriausti, apleisti, vieniši, kai užaugę vaikai paliks namus ir pradės gyventi savo gyvenimą, - dėstė pašnekovė. - Nors esu čia dėl dukters, tokių žodžių kaip „auka“ ir „pasiaukojimas“ vengiu iš principo.“

Savo gyvenimo šeimininkė

Gegužę Margaritai sukako 30 metų. Taigi paklausiau: ar ji mano, kad gerai susitvarkė gyvenimą? „Kaip dauguma žmonių, per 30-metį pradėjau mąstyti, ką nuveikiau. Pateikiau sau detalią ataskaitą ir supratau, kad rezultatas mane visiškai tenkinta - esu jauna, energinga ir finansiškai nepriklausoma. O kiek dar visko prieš akis!“ - šypsojosi jauna moteris.

Margarita tvirtino esanti savo gyvenimo ir laiko šeimininkė. Vis dėlto ji pridūrė, kad ateitis nenuspėjama. Gyvenimas bet kuriuo metu gali imti ir apsiversti arba bent pasisukti netikėtu kampu. Pokalbio pabaigoje Margarita užsiminė, kad jau sukirto rankomis dėl darbo pasiūlymo Lietuvoje - imsis naujo projekto, susijusio su internetu, radiju ir televizija.