Maskvoje iškelta baudžiamoji byla sukčiavimu kaltinamoms interneto paslaugų firmoms

Kompiuteriai
Kompiuteriai
  © SCANPIX
BNS
2010-08-27 23:31

Maskvos prokuratūra nutraukė kai kurių firmų veiklą, kurios per internetą užblokuodavo kompiuterių darbą, o po to reikalaudavo pinigų iš jų savininkų, kad šie vėl galėtų naudotis asmenine informacija.

„Patikrinus buvo nustatyta, kad kai kurios firmos, teikusios interneto ryšio paslaugas, sukūrė kenksmingas programas „Winlock“, o paskui jas įdiegdavo savo tinklalapiuose, kad apkrėstų lankytojų kompiuterius“, - penktadienį agentūrai „Interfax“ pranešė prokuratūros spaudos tarnyba.

Pasak prokuratūros, nukentėjusių asmenų kompiuteriai būdavo užblokuojami, o sukčiai tokiu būdu galėdavo prieiti prie jame saugomos informacijos. Po to jie už mokestį pasiūlydavo aukoms atblokuoti kompiuterį ir prieiti prie savo informacijos, praneša prokuratūra.

„Tam sukčiai panaudodavo trumpųjų žinučių numerius, tokius, kaip 1350, siūlydami už pinigus atblokuoti kompiuterį“, - pranešė prokuratūra.

Pasak prokuratūros, per 2010 metų balandį sukčiai iš nukentėjusių gavo 790 tūkst. rublių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.