Jonas Braškys filmuojasi su sūnumi Jonu

Serialo „Širdys paklydėlės“ pristatymas
Serialo „Širdys paklydėlės“ pristatymas
© Tomas Vinickas

Juodos akys, plati šypsena, šiltas žvilgsnis. Į serialo „Širdys paklydėlės“ pristatymą užbėgęs tamsiaplaukis vaikinukas pasirodė įtartinai panašus į populiarųjį aktorių Joną Braškį. Po trumpo pokalbio paaiškėja, kad J.Braškio sūnus, beje, taip pat Jonas, naujame seriale vaidins kartu su populiariuoju savo tėvu. Taigi apie serialą rašantiems žurnalistams reikės nepamiršti ties abiejų pavarde dėlioti žodelyčių „vyresn.“ arba „jaunesn.“

Spėjame, kad be tėčio protekcijos, rekomendacijų, palaikymo čia neapsieita, tačiau J.Braškys vyresnysis tai neigia: „Aš vaidinu vienose serijose, sūnus – kitose. Iki šiol filmavimo aikštelėje nebuvome susitikę. Kai susitiksime, pamatysiu, kaip jis vaidina, tada ir galėsiu pasakyti, ar jis tai daro gerai. Dabar dar ne. Nei ko nors jo klausiu, nei skaitau scenarijų, tik žinau jo herojaus vardą. Žmona (aktorė Larisa Kalpokaitė) tyli, aš tyliu, Jonas tyli. Pamatysime jo darbą, tada ir pakalbėsime.“

Taigi vienturtį sūnų negailestingai paliko „ant ledo“ vieną? „Na, taip jau ne pirmą kartą atsitiko. Prieš kažkiek metų nuvedžiau jį į pirmą klasę ir pasakiau: „Vėl ateisiu po dvylikos metų – į išleistuvių balių“, – atrodo, žemaitiškai pajuokauja J. Braškys vyresnysis.

Pamačius, su kokiu pasididžiavimu jis žvilgčioja į sūnų, aišku, kad tėvo lūpomis kalba tikrai ne abejingumas, o didžiulis pasitikėjimas. Ar gali guldyti galvą, kad jaunas vaikinas, kuriam iš pažiūros tik vėjai galvoje, laiku atvyks į filmavimus, vaidins gerai ir taps puikiu aktoriumi? „Jeigu jį pakvietė, vadinasi, prodiuseris tuo tiki“, – pasvarsto J. Braškys vyresnysis.

Braškiu jaunesniuoju, kaip vėliau supratome, verta pasitikėti. Vaikinas yra baigęs tarptautinės teisės studijas Lietuvoje, studijavęs užsienyje. Praktiką atlikęs Lietuvos Seime, kviestas ją atlikti Užsienio reikalų ministerijoje... Šiuo metu dirba vienoje naujienų agentūroje, puikiai tvarkosi darbe ir netgi filmuojasi.

Darboholizmas, įvairiapusiai talentai įgimti? J. Braškys vyresnysis to neneigia. Mokydamasis mokykloje jis buvo fizikos olimpiadų dalyvis, laimėtojas, raginamas studijuoti fiziką arba matematiką, bet gyvenimas iškrėtė pokštą ir tapo aktoriumi.

Matematika ir fizika J. Braškiui vyresniajam praverčia, nes logikos ne tik gyvenime ir scenoje labai reikia. Sūnus Jonas – taip pat buvęs „tiksliukas“ ir tai jam tik padėjo studijuoti teisę. Belieka pridurti – nė vienam vyrui matematika dar nepamaišė. Ji ypač praverčia skaičiuojant pinigus – ne tik teisininko atlyginimą, bet ir honorarus už filmavimąsi.

Jonas Braškys filmuojasi su sūnumi Jonu

Serialo „Širdys paklydėlės“ pristatymas
+2