Papildomame priėmime – 830 finansuojamų vietų universitetuose ir 1800 kolegijose

Vilniaus universitetas
Vilniaus universitetas
  © Tomas Černiševas
BNS
2010-08-04 20:14

Ketvirtadienį prasidedančiame papildomame priėmime į aukštąsias mokyklas bus pasiūlyta 830 valstybės finansuojamų vietų universitetuose ir 1800 – kolegijose.

Kaip BNS informavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas, mokamų vietų aukštosios mokyklos norintiesiems studijuoti gali pasiūlyti daug.

„Mokamų vietų yra daug. Iki 10 tūkst. mokamų vietų mokyklos gali pasiūlyti“, – BNS sakė P.Žiliukas.

Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą susumavus pagrindinio priėmimo antrojo etapo rezultatus. Jo metu į universitetus ir kolegijas valstybės finansuojamose vietose pakviesti studijuoti beveik 3 tūkst. pretendentų, mokamose – daugiau kaip 2000.

Tačiau dalies vietų pretendentai atsisakė – iki trečiadienio vakaro nepasirašė sutarčių su aukštosiomis mokyklomis.

Antrame etape iš viso dalyvavo daugiau kaip 18 tūkst. pretendentų.

Po pirmojo etapo sutartis studijuoti aukštosiose mokyklose pasirašė apie 25 tūkst. stojančiųjų, per 9,7 tūkst. iš jų – valstybės nefinansuojamose vietose. Pirmajame stojimo į aukštąsias mokyklas etape iš viso dalyvavo per 36,5 tūkst. abiturientų.

Per pagrindinį priėmimą pasiūlyta, bet nepriimta studijų vieta yra perkeliama į papildomą priėmimą.

Per ketvirtadienį prasidėsiantį papildomą priėmimą į likusias laisvas studijų vietas galės pretenduoti tik per pagrindinį priėmimą užsiregistravusieji LAMA BPO sistemoje.

Dalyvaujantys papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame.

Norintieji dalyvauti papildomame priėmime, internetinėje LAMA BPO sistemoje turės iš naujo užpildyti prašymus, pabrėžia LAMA BPO. Prašymuose bus galima įrašyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus. Prašymo formą bus galima pradėti pildyti paskelbus papildomo priėmimo vietų sąrašą.

Po pagrindinio priėmimo likusios laisvos studijų vietos LAMA BPO tinklalapyje bus paskelbtos ketvirtadienį.

Kvietimai studijuoti per papildomą priėmimą bus skelbiami rugpjūčio 9 dieną.

Galutiniai bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai paaiškės po rugpjūčio 12 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.