Naktinės pramogos: avantiūristams, ekstremalams ar bepročiams?

Naktinės pramogos
Naktinės pramogos
  © Organizatoriai

Pagalvojus apie pramogas naktį, pirma mintis, šovusi į galvą, yra linksmybės naktiniuose klubuose. Taip, prieš keletą metų tai buvo bene vienintelis pasirinkimas. Šiandien „naktinėja“ ne tik klubų ir barų lankytojai. Ekstremalių pramogų fanatikams naktimis taip pat neteks nuobodžiauti.

Pavadinimas išduoda, jog turizmo agentūra „Vaiduokliai“ specializuojasi šiek tiek šiurpą keliančiose pramogų rūšyse. Kompanija siūlo „vaiduoklišką“ ekskursiją po naktinį Vilnių, klampones po pelkę tamsoje, baidarių turą naktiniame mieste, paklaidinimą miške bei orientacinius žaidimus. Kitaip sakant, puikios sąlygos sutikti vaiduoklių, įstrigti pelkėje ar pasiklysti miške. Norinčių vis dar yra? Pasak turizmo agentūros „Vaiduokliai“ direktorės Martos Zotikovos, tokių tik daugėja: „Kiekvienais metais susidomėjimas vis didėja, užsakymų skaičius auga. Tai verčia mus kasmet pasiūlyti vis kažką naujo, kad sugrįžtų seni lankytojai, o nauji atrastų dar daugiau įdomybių.“

reklama

Tarp populiariausių šios vasaros naktinių pramogų M. Zotikova įvardino baidarių turą Nerimi, žygius po pelkes bei klajones po naktinį Vilnių.

Pasak M. Zotikovos, idėja organizuoti naktines pramogas kilo supratus, jog nėra tinkamų alternatyvios veiklos aktyviems žmonėms, nemėgstantiems vakarais tiesiog sėdėti prie televizoriaus ar baruose. „Pirmoji pramoga buvo ekskursija „Vaiduokliška naktis“. Vėliau veikla plėtėsi panašia kryptimi ir šiandien mes jau galime pasiūlyti skirtingas naktines pramogas skirtingiems žmonėms: romantikams, ekstremalių pojūčių mėgėjams ar tiesiog besidomintiems Vilniaus praeitimi bei tradicijomis“, - apie veiklos pradžią pasakojo M. Zotikova.

Iš pirmo žvilgsnio tokios pramogos kaip braidžiojimas po akliną pelkę ar plaukiojimas baidarėmis naktį atrodo itin nesaugios ir reikalaujančios didelio pasiruošimo. M. Zotikova teigė, jog visų pirma organizatoriai imasi visų įmanomų priemonių dalyvių saugumui užtikrinti, o tik tada leidžia pradėti pramogauti. Plaukiojantys baidarėmis gauna gelbėjimo liemenes, o braidžiojančius po pelkes visada stebi budri vedlio akis. Plaukimui baidarėmis parenkamas saugi Neries atkarpa, kurioje nėra nuvirtusių medžių ar didelių akmenų.

„Kol kas neteko susidurti su nelaimingais atsitikimais ir tikimės, jog neteks. Prieš pateikiant naują pramogą vilniečiams, visų pirmą išbandome ją patys ir darome griežtą atranką. Mums svarbiausia žmonių saugumas ir gera nuotaika tiek pramogų metu, tiek po jų“, - apie saugumo svarbą kalbėjo M. Zotikova.

Naktinės pramogos: avantiūristams, ekstremalams ar bepročiams?

Naktinės pramogos
+1