Merkinės piramidę gins sąjūdis

Merkinės piramidė (P.Žėko asmeninio archyvo nuotr.)
Merkinės piramidė (P.Žėko asmeninio archyvo nuotr.)
  © Archyvas

Daug aistrų sukėlę užmojai nugriauti garsiosios Merkinės piramidės stiklinį kupolą kaip savavališką statinį gali galutinai subliūkšti. Unikalaus statinio gynėjai ėmėsi priemonių, kurios turėtų jį išsaugoti.

Praėjusių metų pabaigoje per Lietuvą nuvilnijusi žinia, kad tuomečio Alytaus apskrities viršininko įsakymu reikalaujama nugriauti Varėnos rajono Česukų kaime prieš aštuonerius metus iškilusios piramidės stiklinį kupolą, papiktino visus šio objekto garbintojus. Šią vietą dėl esą jos teigiamo energetinio poveikio fizinei sveikatai ir dvasinei būklei pamėgę žmonės įsteigė visuomeninę organizaciją Česukų piramidės išsaugojimo sąjūdį. Jo tarybai pirmininkauti patikėta Nepriklausomybės akto signatarui Algimantui Norvilui. Teisinius reikalus be atlygio tvarkyti ėmėsi vilnietis advokatas Rimantas Jonynas.

reklama

Kreipėsi į teismą

Organizacija siekia, kad unikalus statinys būtų išsaugotas, įteisintas ir toliau tarnautų žmonėms. Vienas pirmųjų žingsnių, kurį žengė Česukų piramidės išsaugojimo sąjūdis, - panaudos teise iš Onutės Žėkienės (piramidės įkūrėjo Povilo motinos) perėmė visą statinį ir dokumentaciją. Neseniai organizacija kreipėsi į Vilniaus miesto 1-ąjį apylinkės teismą dėl savavališkos statybos akto panaikinimo. Kadangi Varėnos rajono apylinkės teisme jau buvo pradėta nagrinėti O.Žėkienei iškelta savavališkų statybų byla, ji sustabdyta, kol organizacijos ieškinį išnagrinės Vilniaus teisėjai.

Įžvelgia geranoriškumą

Kilus 12,5 metrų aukščio ir 22 metrų skersmens stiklinio kupolo nugriovimo grėsmei, žmonės suskubo palaikyti piramidės šeimininkus Onutę ir Povilą Žėkus. Šiuo metu jau beveik 20 tūkst. piramidės lankytojų pasirašė peticiją už paminklinio komplekso, kurį sudaro kupolas, piramidė bei Šv. Trejybės kryžiai, išsaugojimą.

„Pastaruoju metu piramidėje lankosi gerokai daugiau žmonių nei anksčiau, nes atvažiavę vieną kartą, daugelis čia sugrįžta vėl“, - LŽ teigė P.Žėkas. Anot jo, darbo dienomis piramidėje apsilanko 100-300 žmonių, o savaitgaliais čia suplūsta iki pusės tūkstančio lankytojų. Tai rodo, kad žmonėms ne tas pats, koks likimas ištiks piramidę. Už apsilankymą piramidėje nuo pat jos pastatymo neimama jokio mokesčio.

O.Žėkienė LŽ tikino pastebėjusi, kad pastaruoju metu valdiškose įstaigose atsirado gerokai daugiau geranoriškumo piramidės atžvilgiu, todėl yra vilties, kad ją pavyks išsaugoti. „Jei randate kelią, kaip tai padaryti nepažeidžiant įstatymų, neturime tikslo jos griauti“, - tokius žodžius vis dažniau iš valdininkų lūpų išgirsta advokatas R.Jonynas.

Tokiais pokyčiais ypač džiaugiasi P.Žėkas: „Kai piramidę savo žinion perėmė visuomeninė organizacija, iš karto lengviau atsikvėpėme.“ Kai kurie lankytojai Žėkams siūlo rengti budėjimus, kiti siunčia laiškus prezidentei Daliai Grybauskaitei bei Seimo pirmininkei Irenai Degutienei ir prašo padėti išsaugoti piramidę, dar kiti palieka telefonų numerius, kad prireikus galėtų atskubėti jos ginti savo kūnais. Priminsime, kad viena nuolatinių piramidės lankytojų yra nušalintojo prezidento Rolando Pakso žmona Laima.

Turi įsitikinti patys

„Piramidėje vyksta nesurežisuojami dalykai. Man pačiam teko matyti pasveikusius gydytojų „nurašytus“ žmones. Tegul kas nors tam žmogui pasako, kad tai tik sutapimas, o ne piramidės poveikis. Jie nepatikės“, - LŽ teigė signataras A.Norvilas.

Jis su piramidės gerąja energija esą susidūrė prieš penkerius metus, kai į Česukų kaimą užklydo smalsumo vedamas. Netrukus į Česukus pradėjo važinėti su visa šeima, pamažu prie jų prisidėjo draugai, buvę didžiausi energetinio piramidės poveikio skeptikai. A.Norvilas piramidėje lankosi kas pora savaičių. „Iš šios vietos trykšta nuostabus energetinis šaltinis, todėl ir traukia čia sugrįžti. Vieni dvasinės ramybės ieško Tibete, kiti - Indijoje, o dar kiti ją randa Česukų kaime“, - tvirtino organizacijos tarybos pirmininkas.

A.Norvilo neglumina ir skeptiškas Bažnyčios požiūris į piramidėje vykstančius stebuklus. „Tai normalu, juk Bažnyčia ir Fatimos, ir Lurdo stebuklus pripažino tik prabėgus daugeliui metų“, - teigė jis.