Aksesuarai, skirti ne Paris Hilton

Pylimo galerijos direktorė M. Smetonaitė
Pylimo galerijos direktorė M. Smetonaitė
Alfa.lt
2010-07-28 07:06

Jie lengvi it gėlės žiedas, spalvingi kaip pavasario pievos ir subtilūs kaip blizganti ryto rasa. Tokie Margaritos Petrauskienės darbai.

Tapytoja, aksesuarų kūrėja, save tiesiog menininke vadinanti M. Petrauskienė aksesuarus kurti ėmėsi Amerikoje. Pirmosios parodos įvyko Bostono meno galerijose ir mugėse. Anot menininkės, šie papuošalai sudomino JAV moteris, kurios ieško originalių ir vienetinių menininkų darbų.

M. Petrauskienė kuria moterims, kurios nebijo išsiskirti. „Šie aksesuarai ne princesėms, ne vienadienėms žvaigždėms kaip Paris Hilton, o bet kokios profesijos ir bet kokio amžiaus moterims, kurios tiesiog myli save ir nebijo pabrėžti savo išskirtinumo“, – teigia papuošalų autorė.

Segės, kaklo, plaukų papuošalai, auskarai, apyrankės menininkės kuriamos itin kruopščiai: „Naudoju tik kokybiškas medžiagas: sidabrą, auksą, metalą, stiklą, tekstilę, pusbrangius akmenis... Mano darbai niekada nesikartoja, nemėgstu kurti tokių pačių papuošalų: kiekvienas unikalus, originalus ir vienetinis. Kiekvienu papuošalu stengiuosi kažką pasakyti, perteikti mintį, idėją, įpinu prasmę. Norėčiau, kad mano papuošalai juos nešiojančioms moterims taptų talismanais.“

Neseniai naujausią M. Petrauskienės aksesuarų kolekciją „Atgal į ateitį“ Pylimo galerijoje pristatė aktorė Edita Užaitė. Teatrališka muzikos ir papuošalų fiesta sutraukė daug smalsuolių.

„Jau vien pavadinimas „Atgal į ateitį“ byloja, kad man papuošalai – savotiška šiuolaikinė „vintažinio“ stiliaus interpretacija. Kuriu papuošalus, kokius pati noriu nešioti, man aksesuarų kūryba – tai tapyba su tekstile, stiklu, akmenimis, metalais“, – teigia menininkė, kuri prisižįsta, jog savo papuošalus visada nešioja ir pati.

Aksesuarai, skirti ne Paris Hilton

Pylimo galerijos direktorė M. Smetonaitė
+12