Lietuvos „Akropoliai“ valdomi iš Olandijos bei Maltos

Akropolis
Akropolis
  © INNA
Alfa.lt
2010-07-13 09:43

„Vilniaus prekyba“ jai priklausančių centrų „Akropolis“ valdymą perkėlė į stabiliais mokesčiais garsėjančią Olandiją ir Maltą. Tai greičiausiai padaryta norint parduotuves sėkmingai parduoti, rašo „Lietuvos rytas“.

„Vilniaus prekybos“ direktorė Diana Dominienė patvirtino, kad prekybos centrų valdymas į užsienį perkeltas maždaug prieš dvejus metus.

Tai padaryta ne dėl skirtingų mokesčių: šiuo metu Olandijoje, Maltoje ir Lietuvoje mokestinė našta labai panaši. Centrų valdymą į Olandiją nutarta perkelti, nes ten įregistruota nemaža dalis panašia veikla užsiimančių Europos bendrovių.

O Malta pasirinkta norint išskaidyti turto valdymą.

Konsultacijų bendrovės „Finreda“ direktorius Dainius Malinauskas aiškino, kad užsienio kompanijos renkasi Olandiją, nes šioje šalyje jau seniai neapmokestinamas kapitalo prieaugis ir ši tvarka nesikeičia daugybę metų.

Pasinaudoję lengvata savininkai sumoka mažiau mokesčių pelningai pardavę akcijas.

„Lietuvoje įstatymai nuolat kaitaliojami. Pastarąjį kartą lengvata buvo panaikinta prasidėjus krizei. Dabar norint pritraukti investuotojų ji vėl grąžinta, tik neaišku, ar ilgam. Didelės įmonės, tai įvertindamos, mieliau renkasi valstybes, kuriose mokesčiai stabilūs“, – „Lietuvos rytui“ teigė D.Malinauskas.