„Kine po žvaigždėmis“ – storulių seksas

 Scena iš filmo „Storuliai"
Scena iš filmo „Storuliai"

Šiltuose kraštuose kiną įprasta žiūrėti po atviru dangumi festivaliuose, užmiesčio pilyse, gražiose gamtos vietose. Lietuvoje tokių bandymų irgi buvo, tik kad viskam, kas vyksta lauke, vis sutrukdo lietus. Tačiau šįkart net jis nesutrukdys...

Mat į sostinės kiemelį „Piano lt.“ rodyti kino atsikraustė ne bet kas, o buvusi televizijos laidų vedėja ir kino gurmanė Greta Akcijonaitė. Kaip supratome, visai vasarai ji čia įsikūrė su visu savo kino teatru „Pasaka“: kino projekcine, filmais, draugais, gerbėjais ir mylėtojais, kuriuos šia ypatinga proga pakvietė į sezono „Kinas po žvaigždėmis“ atidarymą. Pavaišinusi „gėrimu su burbuliukai“ ir rėmėjų dovanotomis braškėmis, Greta visus pakvietė pasiklausyti skardžiabalsės atlikėjos „Mis ship“ (tepavyko sužinoti, kad jos vardas Dovilė) ir pasimėgauti geru kinu.

Tiesa, kinas buvo parodytas tik tada, kai danguje, kaip manoma, įsižiebė žvaigždės. Tie kas žvaigždžių nematė danguje, galėjo jas pamatyti stoviniuojančias, o paskui sėdinčias kiemelyje. Galimybe pabūti gryname ore ir susitikti su draugais, pirmiesiems pamatyti nuotaikingą, šmaikščią ispanų režisieriaus Danielo Sánchezo Arévalo komediją „Storuliai“, susigundė ne vienas žinomas žmogus. Ir ką gi pamatė? Daug išmonės, fantazijos, karčios realybės, daug humoristinių scenų ir, žinoma, specifinio storulių sekso. Tiesą sakant, kine po žvaigždėmis siautėjo storuliai! G.Akcijonaitė patikina, kad šį filmą kartos. Kam įdomu ar aktualu – nepraleiskite progos.

Kas vakar Tave labiausiai nustebino, nudžiugino, o gal net pamalonino?

Kad susirinko tiek daug kinu besidominčių žmonių. Dėl to atmosfera buvo fantastiška.

Kodėl kino salę įrengėte lauke? Nebijote, kad sutrukdys nenuspėjami orai?

Vasaros vakarai ir naktys lepina savo šiluma, žmonėms kur kas maloniau vakarus leisti lauke nei uždarose patalpose. Taikomės prie žmonių. O rizika visada buvo ir bus. Lietuvos orų mes nepakeisime. Turime su jais susitaikyti.

Kodėl kino rodymui pasirinkote „Piano lt.“ kiemelį?

Todėl, kad jis uždaras, norint – užrakinamas, čia daug vietos, gera akustika, kaip žinote gyvena šikšnosparniai, kurie suteikia dar daugiau romantikos.

Ar sudėtinga buvo įrengti tokį didelį ekraną, kino projekcinę?

Projekcinę nebuvo sunku pastatyti, užtat ekraną – sudėtinga. Jis didžiulis (10x18 m), galima sakyti gigantiškas ir prilygsta dviejų aukštų namui. Kad nenuvirstų, jį laiko dvi po 5 t sveriančios vandens pripildytos talpos. Šalčio ir lietaus jis nebijo, o nuo grafiti „meistrų“ jį saugosime jų prie ekrano neprileisdami (juokiasi).

Kino mėgėjai kiną yra įpratę žiūrėti minkštose kėdėse, patogiai atsiremti. O čia teks kelias valandas sėdėti ant medinių suolų...

Sunku būtų įrengti nešiojamas minkštas kėdes tūkstančiui žiūrovų. Jas išnešti iš kiemo lyjant ir atnešti nustojus lyti. Be to kiemelyje rodomas ne tik kinas, vyksta ir kiti renginiai, kurių žiūrovai tokiu sėdėjimu lieka patenkinti.

Ar netinkamai, per lengvai apsirengę žiūrovai gali tikėtis gauti ant pečių užsimesti skarą, pledą?

Žmones norėčiau paraginti pledą ar skarą atsinešti patiems, bet užuomaršoms būtinai pagelbėsime. Vienas kitas pledas, apklotas tikrai atsiras. Beje, kaip ir visur kino teatre, čia bus galima užkandžiauti – atsinešti sumuštinių, karštos arbatos. Stipresnių gėrimų bus galima nusipirkti kavinėje.

Kokios publikos laukiate?

Įvairiausios. Neskirstome jos pagal amžių.Tegul ateina su šeimomis, draugais, kaimynais, senom ir naujom meilėm. Tegul vyras žmoną ar žmona vyrą po dvidešimties ar trisdešimties gyvenimo metų pakviečią į pasimatymą kine. Tai padės atgaivinti jausmus.

Kokį kiną rodysite?

Ketvirtadieniais – lietuvišką, penktadienį – naujus filmus iš kino teatro „Pasaka“ repertuaro, šeštadieniais – „Pasakos“ klasiką – populiariausius sezono f ilmus.

Po Joninių dienos trumpėja. Ar būtinai lauksite, kol danguje įsižiebs žvaigždės? Gal kino seansus ankstinsite?

Kol kas rodysime nuo dešimtos vakaro. Tikimės, kad vasara bus šilta. Bet jei žmonės norės, kad rodytume anksčiau, kino seansus ankstinsime.

„Kine po žvaigždėmis“ – storulių seksas

 Scena iš filmo „Storuliai"
+15