Šv. Onos bažnyčia bus skenuojama lazeriu

Bernardinų ir Šv. Onos bažnyčių bokštai
Bernardinų ir Šv. Onos bažnyčių bokštai
  © Andrius Vaitkevičius
Alfa.lt
2010-07-01 10:16

Vienas gražiausių Lietuvos architektūros objektų – Šv. Onos bažnyčia – liepos 26–31 dienomis bus skenuojama lazeriu, taip siekiant išsaugoti išskirtinį Lietuvos kultūros paveldą. Į Lietuvą atvyksianti ne pelno siekianti organizacija „CyArk“ po kelių dienų darbo gaus skaitmeninį bažnyčios išorės ir vidaus atvaizdą.

Projekto metu gaunami skaitmeniniai brėžiniai užtikrina informacijos ilgaamžiškumą ir tikslumą. Taip pat neatmetama galimybė atrasti erdvių, iki šiol nežinomų dėl brėžinių nebūvimo. Projekto organizatorių iniciatyva Šv. Onos bažnyčia bus įamžinta tarp daugelio kitų svarbių objektų visame pasaulyje. Tai byloja apie didelę jos reikšmę pasaulinės kultūros kontekste.

„CyArk“ naudoja įvairovę tradicinių ir šiuolaikinių metodų nuodugniai tirti ir dokumentuoti kultūros paveldą bei suteikti atvirą priėjimą prie gautų duomenų. Pasitelkus skenavimo lazeriu technologiją jau yra įamžinti kultūros objektai visame pasaulyje: Pizos bokštas Italijoje; Beauvais'io katedra Prancūzijoje; Romėnų vonios Vokietijoje; Pompėjos miestas Italijoje; Čičen Ica – majų šventyklos miestas, pasaulio stebuklas; Salvador da Bahia – pirmoji portugalų sostinė Brazilijoje ir kt. Organizacijos metų planuose – dar 500 svarbių objektų.