Laura Valytė ruošiasi kurčiųjų grožio konkursui Las Vegase

Laura Valytė, asmeninio albumo nuotr.
Laura Valytė, asmeninio albumo nuotr.

Manekenių mama vadinamai modelių agentūros „Modilina“ vadovei Jolantai Sadauskienei šiuo metu tenka pasukti galvą ir prisiminti gerokai primirštą gestų kalbą. Prieš dešimtmetį reikalų su kurčiaisiais jau turėjusi ir visai sklandžiai su jais bendravusi J.Sadauskienė šiuo metu vėl stengiasi susikalbėti gestų kalba – grožio konkursui „Miss Deaf International“ ji rengia gražuolę kurčiąją Laurą Valytę. Dėl gražiausios pasaulio kurčiosios titulo liepos 14-24 d. vilnietė Laura kausis Las Vegase.

Kaip Laura atsidūrė „Modilinoje“? Jolanta sako, kad jokio stebuklo nėra – apsisprendusi dalyvauti šiame konkurse mergina susirado ją pati ir paprašė padėti. „Laurą mokome dailios laikysenos, tobuliname jos sceninius įgūdžius, stengiamės įkvėpti pasitikėjimo savimi. Darom viską, kad ji scenoje atrodytų gražiai ir patraukliai ir su bikiniu, ir su vakarine suknele“, – neleidžia suabejoti Jolanta. Merginos įvaizdžiu besirūpinantis mados namų „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras į Las Vegasą su draugu Rafaeliu Evitanu vyksiančiai merginai jau kuria tris sukneles – dvi kokteilines ir finalinę vakarinę.

Laimei, scena Lauros nebaugina. Mergina yra viena aktyviausių šokių kolektyvo „Tyla“ narių. Lanko teatro studiją „Mimika“. 2004-aisiais yra dalyvavusi konkurse „Mis tylioji Lietuva“, o šį pavasarį – televizijos laidoje „Dvi minutės šlovės“, o visai neseniai žingsniavo „Mados infekcijos“ podiumu. Šiuo metu ji rengiasi tarptautiniam kurčiųjų merginų grožio konkursui.

„Laura labai imli, jos pojūčiai aštresni nei sveikų merginų, ji labai stengiasi ir dėl to pasiekė daugiau nei tokios negalios neturinčios merginos“, – pastebi merginos valia ir ryžtu besistebinti J.Sadauskienė. Paklausta, kaip gi Laura pataiko į renginiuose skambančios muzikos ritmą, prasitaria: „Per jos vertėją Danguolę Dragūnienę jai liepiame suskaičiuoti iki tam tikro skaičiaus, tuomet eiti ten ir ten ir atsistoti reikalingoje vietoje“. Daugelį grožio mokytojų prašymų ir pageidavimų Laura suvokia stebėdama kalbančiųjų lūpas. „Visiškai sveiki žmonės to nesugeba padaryti“, – pastebi Jolanta.

Laura Valytė ruošiasi kurčiųjų grožio konkursui Las Vegase

Laura Valytė, asmeninio albumo nuotr.