Žvaigždės keičia vardus dėl būtinybės ar susireikšminimo?

Mia
Mia
© Tomas Vinickas
Alfa.lt
2010-06-29 07:02

Prietaringi žmonės įsitikinę, kad vardas nulemia likimą. O ką daryt, jei pats jautiesi likimo kalvis ir jauti, kad vardas visai ne taip kreipia gyvenimą, kaip tikėjais? Reikia keisti vardą!

Juokas juokais, bet būtent taip padarė net keletas šou pasaulio asmenybių.

Mokyklą baigė Kristina, o įstojo – Skaiva

Kadaise Skaiva buvo Kristina, tačiau būdama paauglė nusprendė, kad laikas nemielą kreipinį keisti į tokį, kurį prisistatant ištarti malonu.

Kuo blogas buvo tėvų duotas vardas?

Vardas Kristina tikrai nebuvo blogas, jis man gražus, bet kažkodėl neprilipo. Gal dėl to, kad Kristina mane pavadino todėl, kad gimiau su širdies yda ir manęs laukė operacija. Tėvai manė, kad vardas, reiškiantis „krikščionė“, padės man įveikti ligą. Ir galbūt padėjo. Bet mane pačią jis erzino. Namie mane dažniau vadindavo saulyte ar dukryte, o po to pakalbėjus su tėvais ir gavus jų sutikimą nusprendžiau vardą pakeisti. Nebūna blogų vardų, būna tik vardai, kurie arba spaudžia kaip nepatogūs batai, arba suteikia tau sparnus. Mano įsitikinimu, vardas turi tikti žmogui ir nemažai lemia jo gyvenime.

Niekada nesigailėjai pasikeitusi?

Gailėtis neteko. Vardą keisti apsisprendžiau būdama penkiolikos, tačiau turėjau dar trejus metus laukti pilnametystės, nes tik tada galima tai padaryti. Per tą laiką nepersigalvojau, todėl po gimtadienio susitvarkiau dokumentus.

Ar lengvai pripratai prie naujovių?

Tai nenutiko staiga, todėl sunkumų nebuvo. Skaiva mane vadino jau mokykloje, šeima ir draugai taip pat, todėl Kristina buvo „popierinis“ vardas. Dokumentus nauju vardu gavau kaip tik prieš stojant į universitetą, taip kad mokyklą baigiau būdama Kristina, o įstojau jau kaip Skaiva. Pasitaiko ir dabar „gudruolių“, mėgstančių paskelbti, jog žino koks mano tikras vardas, bet į juos nekreipiu dėmesio, Dažniausiai tai visai man svetimi žmonės, nežinantys visos istorijos.

Kodėl būtent Skaiva?

Vardą sugalvojom kartu su mama. Jis skamba lietuviškai kaip Vaiva ar Daiva. Mama buvo girdėjus, kad vardas Sky populiarus tarp anglakalbių, mums jis patiko, todėl beliko tik pridėti lietuvišką galūnę.

Pamirškit Audrių!

Šiemet „Eurovizijoje“ pasirodęs Audrius Zavadskis kaip tik šiuo metu tvarkosi vardo pasikeitimo dokumentus ir sako, kad tai – ilga kelionė per kopas: iš pradžių raštas į Civilinės metrikacijos skyrių, tuomet užvedama byla. Ši, kai jau suruošta, siunčiama Teisingumo ministerijai, kuri išduoda naują gimimo liudijimą ir pažymą. Ją reikia turėti norint pasikeisti dokumentus. Vienas mėnuo – tiek dabar užsitęsusi procedūra ir dar neaišku, kada ledai pajudės.

Atlikėjas Audriaus vardą keičia į Dovydo. „Tai padaryti noriu jau labai ilgai. Iš pradžių sugalvojau apskritai pasikeisti, o tik po to išsirinkau į ką. Ar neabejoju? Ne, per kelis metus visokių minčių buvo, bet keičiu tik dabar, kai jau galutinai apsisprendžiau.“

Dainininko draugai jau dabar pratinami prie naujo kreipinio, nors Audrius-Dovydas žadėjo, jog ant tų, kurie iš inercijos pavadins Audriumi, jis tikrai nesupyks.

Vardas nusibodo, be to ji – ne kiaušinienė

„Kažkada vardas labai patiko, bet... išaugau iš jo tarsi iš drabužio. Pradėjo slėgti. Tai susiję su dvasiniais dalykais. O pavardė? Esu šiek tiek feministė. Nesu kažkokia „kiaušinienė“ arba „-iūtė“, kuri yra patriarchalinės visuomenės liekana“, - prieš metus dienraščiui „Kauno diena“ pareiškė garsi laikinosios sostinės ponia, Eglija Vaitkevičė. Iki vardo keitimo jos vardas buvo kiek paprastesnis – Eglė, o pavardę Eglija „pasigamino“ sudėjusi mergautinės pavardės šaknį ir neutralią galūnę.

Kilmingesnis?

Kalbant apie pavardę, tauresnės užsimanė ir kažkada Linu Mažeika vadintas dabartinis Seimo narys Linas Karalius. Tuomet jis aiškino, kad Karaliaus giminė jam tarsi palikimas – tokia puikavosi vyriškio seneliai.

Vilija ar Mia?

Atlikėja Mia ne kartą viešai išreiškė pageidavimą pasikeisti savo tikrąjį vardą - Vilija, tačiau tai padaryti vis delsė. Vis tik Mia į ją dažniau kreipiasi, nei tikruoju vardu. Net draugai ir artimieji, matyt, gerai pagalvotų paklausti, koks tikrasis šviesiaplaukės vardas.

Neseniai šou pasaulyje sukiojosi ir tokia atlikėja Milana. Šiai ne kartą teko patirti nepatogumų dėl egzotiško vardo. Įsimintiniausias, kai tarp merginos ir kito atlikėjo, pasivadinusio pseudonimu Milano, įsiplieskė vardų-pseudonimų karas. Tuomet Milana pareiškė, kad savojo nekeis, nes tai... jos vardas! taip ir gyvena dabar po šou saule Milano ir Milana...

Žvaigždės keičia vardus dėl būtinybės ar susireikšminimo?

Mia
+2