Panevėžyje šurmuliuoja Lietuvos jaunimo dienos

Lietuvos Jaunimo dienos
Lietuvos Jaunimo dienos
  © Tomas Vinickas
Alfa.lt
2010-06-26 17:29

Šeštadienį Panevėžyje prasidėjo Lietuvos jaunimo dienos (LJD) 2010 „Kelkis ir eik”. Į šventės atidarymą susirinko per septynis tūkstančius žmonių - LJD dalyvių ir panevėžiečių. Juos pirmasis iš dangaus pasveikino kunigas dr. mjr. Lietuvos karinių oro pajėgų kapelionas Virginijus Veilentas.

Jis praskrido virš aikštės lėktuvu, prie kurio uodegos buvo pririštas užrašas „Sveikas, jaunime!“. Kaip didžiausia šio renginio „žvaigždė“, jaunimo rankomis scenos link buvo perduotas Lietuvos jaunimo dienų kryžius, kuris iki Panevėžio keliavo 535 dienas, aplankė atokausius Lietuvos kampelius, užsuko ir į Panevėžio pataisos namus, o galiausiai atsidūrė LJD dalyvių dėmesio centre.

reklama

Į jaunimą kreipėsi Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas. Jis dėkojo, kad jie rodo teisingą gyvenimo kelią ir teikia vilties visai Bažnyčiai. Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, sveikindamas susirinkusius, sakė: „Mano širdis džiaugiasi, kai Panevėžyje matau tiek jaunų, tikinčių žmonių. Toks tikinčiojo jaunimo susibūrimas ne tik Lietuvai, bet ir visam krikščioniškajam pasauliui rodo, kad dora, tikėjimas, gerumas, šviesa visada buvo yra ir bus aukščiau visko.“

Vakar iš Klaipėdos dviračiais atvykę piligrimai panevėžiečiams perleido Panevėžiui Lietuvos jaunimo dienų estafetę, linkėjo keltis ir eiti tikėjimo link. Svečiai iš Ispanijos kvietė į Madridą, kur vyks Pasaulinės jaunimo dienos 2011 metais. Tarp žiūrovų buvo galima pamatyti ir pievutėje besiganančią asilaitę Riešutas, atkeliavusią kartu su trimis piligrimais iš Tiberiados bendruomenės.

Dalyvių dar laukia susitaikinimo pamaldos ir vakaro koncertas bei sekmadienio programa – katechezė, šlovinimas, šv. mišios.

Lietuvos jaunimo dienos – tai kas trejus metus vykstantis krikščioniško jaunimo renginys, kurį inicijuoja Lietuvos vyskupų konferencija, o įgyvendina Lietuvos jaunimo pastoracijos centras ir vyskupijų jaunimo centrai.