Interneto sukčiai užsieniečiai išmoko kalbėti lietuviškai

Vyras ir kompiuteris
Vyras ir kompiuteris
  © 123rf.com
Andrius Sytas | Alfa.lt
2010-06-24 18:57

Užsienyje gyvenantys interneto sukčiai sugalvojo, kaip įtikinti anglų kalbos nemokančius lietuvius išsiskirti su savo pinigais – prieš siųsdami savo apgavystes jas išverčia su automatine vertino programa „Google Translate“.

Nors vertimo kokybė yra labai prasta, tad lietuvių kalba tekstas atrodo labai laužytas, tačiau sekmadienį atkeliavusį sukčių laišką galima suprasti ir nekalbant jokia užsienio kalba.

Kad ir nerišlia, bet lietuvių kalba jame yra siūlomos neįtikėtinai geros paskolos sąlygos: nuo 10 tūkst. iki 200 mln. JAV dolerių (maždaug nuo 30 tūkst. iki 560 mln. litų) paskola už 3 proc. metines palūkanų.

Laiškas atsiųstas iš nemokamo pašto sistemos „ymail.com“, tačiau jo pradžia skamba kaip finansinė institucija: „unicreditgroup“. Po šiuo laišku yra parašas „Donald Wilson“ bei Malaizijos telefono numeris.

„Gaukite savo svajonių namą“, siūlo e.pašto siuntėjas. Laiške tikslinama, kad skolintojas sutinkama skirti 100 proc. lėšų, o skolintojui prisidėti nieko nereikėtų.

Susidomėjusiems siūloma užpildyti anketą, kurioje neprašoma jokių finansinių duomenų – nei pajamų dydžio, nei šeimos išlaidų, nei kokius kitus įsipareigojimus turi potencialus skolininkas.

Milijoninei paskolai gauti nebūtina net nurodyti, kokio turto turi, nėra kalbama apie jokius užstatus.

Nereikia net savo adreso nurodyti – užtenka parašyti šalį, kurioje gyveni, vardą, telefoną, taip pat išvardyti, kokios paskolos reikia: koks jos dydis, trukmė, taip pat deklaruoti, kur gauti pinigai bus naudojami.

Internete yra pranešimų, jog Malaizijos sukčiai savo laiškus verčia ir į kitas kalbas, pvz., slovakas dalijasi irgi „Google Translate“ išverstu laišku, prašančiu pagalbos pervesti 12,5 mln. JAV dolerių į Londoną.

Deja, į alfa.lt taip pat lietuviškai parašytą atsakymą, kuriuo prašoma 30 tūkst. JAV dolerių paskolos automobiliui pirkti, D. Wilsonas neatsakė.

Laba diena.

Ar jums reikia 100% finansuoti? Mes įmonių kreditorių; mes suteikiame paskolas labai sąžiningas ir patikimas asmenybių. Siūlau svyruoja nuo $ 10,000.00 min. JAV dolerių 200,000,000.00 @ 3% palūkanų per metus 1-25 metų paskolos laikotarpį. Gaukite geriausią savo šeimai ir savo svajonių namą, taip pat su mūsų Generalinis kredito sistema.

Jei susidomėjote, prašome pateikti:

Vardas:

Suma, kurios reikia:

Paskolos trukmė:

Telefono numeris:

Šalis:

Tikslas paskolos:

Pagarbiai,

Donald Wilson

Tel: +60 123489585

Ne pirma apgavystė

Interneto apgavysčių tinklapiai mini bent keletą „Donald Wilson“ pasirašytų laiškų.

Pavyzdžiui, interneto sukčius stebintis tinklapis http://antifraudintl.org mini labai panašaus turinio Donaldo Wilsono žinutę, tik parašytą angliškai, kuri išsiųsta iš lenkiško e. pašto adreso mikolowtwojaszkola@neostrada.pl. Kad nekiltų abejonių, jog pasiūlymas skolintis yra rimtas, šiame laiške D. Wilsonas save pristato kaip „geros reputacijos, teisėtas ir akredituotas pinigų skolintojas“ iš Malaizijos. Jis siūlo su juo susisiekti kažkodėl tailandietišku e. pašto adresu.

Tinklapyje http://antifraudintl.org taip pat minimas sausį siųstas D. Wilsono laiškas, kuriuo jis sveikino gavėją laiško laimėjus vieną milijoną svarų (nenurodoma, kokios valstybės valiuta) ir prašo nurodyti duomenis, kad galėtų persiųsti pinigus.

Kitas sukčius stebintis tinklapis http://www.419scam.org balandį siųstą Donaldo Wilsono žinutę, kurioje jis prisistato kaip Didžiosios Britanijos advokatas, siūlantis padėti (už komisinius) pervesti pinigus iš JAV bei Kanados bankų, nurodo kaip tipišką vadinamosios 419 apgavystės pavyzdį.

Šios apgavystės, pavadintos pagal Nigerijos baudžiamojo kodekso straipsnį, kurį ji pažeidžia, esmė yra tokia: žmogui pasiūloma ypatingai paprastai gauti nemažai pinigų, o kai šis susidomi, po kurio laiko paprašoma „nedidelio“ išankstinio pavedimo, kuris „būtinas“ įvairiems mokesčiams sumokėti, kad ta didelė pažadėta suma būtų pervesta.

Jei šis „išankstinis“ pavedimas padaromas, greitai atsiranda dar viena „problema“, kuriai spręsti vėl „būtina“ sumokėti „nedidelę“ sumą iš anksto.

Tai tęsiasi tol, kol didelio uždarbio laukiantis žmogus atsitokėja ir nustoja pervedinėti pinigus sukčiams.