Liberalcentristų tikslas savivaldybių rinkimuose – 10 merų

Liberalų ir centro sąjunga
Liberalų ir centro sąjunga
Alfa.lt
2010-06-19 17:20

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) taryba posėdyje šeštadienį apsvarstė 2011 metų Savivaldybių tarybų rinkimų programos metmenis, rinkimų štabo struktūrą ir veiklos planus bei priėmė rezoliuciją dėl nepritarimo naujų mokesčių įvedimui.

„Džiaugiuosi, kad LiCS, kaip ir priklauso gausiai savivaldybėse atstovaujančiai bei sėkmingai dirbančiai partijai, pradėjo aktyviai ruoštis rinkimams. Tikiu, kad laimėsime ne mažiau mandatų nei turime dabar“, – sakė LiCS centrinio rinkimų štabo vadovas Artūras Melianas.

Pasak Seimo nario, LiCS planuoja rinkimus laimėti 35-iose savivaldybėse, 20-yje iš jų dalyvauti koalicijose ir deleguoti apie 10 merų.

2007 metų Savivaldybių tarybų rinkimuose LiCS iškovojo 182 mandatus ir pagal visų rinkimuose dalyvavusių partijų reitingus užėmė trečią vietą. Iš viso savivaldos rinkimuose už LiCS balsavo 118 568 rinkėjai (11,09 proc. visų rinkimuose dalyvavusių piliečių).

LiCS turi savo merus penkiuose šalies miestuose ir trijuose rajonuose (Klaipėdoje, Šiauliuose, Palangoje, Kazlų Rūdoje, Rietave bei Širvintų, Jurbarko ir Trakų rajonuose). Dar septyni liberalcentristai Klaipėdoje, Alytuje, Palangoje, Neringoje, Rietave bei Vilniuje dirba mero pavaduotojais. Penki LiCS nariai dirba savivaldybių administracijos direktoriais, keturi – direktorių pavaduotojais.

Be to, posėdyje taryba priėmė rezoliuciją „Dėl nepritarimo naujų mokesčių įvedimui“, kurioje pareiškė palaikanti Vyriausybės pastangas taupyti valstybės valdymo išlaidas bei siekius subalansuoti valstybės finansus, tačiau nepritarianti siūlymams didinti bet kokius valstybės ar socialinius mokesčius, nesutinkanti su siūlymais įvesti nekilnojamojo turto, automobilių ar bet kokius kitus naujus mokesčius.

Rezoliucijoje LiCS taryba siūlo Vyriausybei didesnį dėmesį skirti ne naujiems mokesčiams įvesti, o ekonomikai gaivinti, verslui skatinti, darbo vietoms kurti, biurokratinės naštos verslui ir gyventojams mažinimui, e. paslaugoms plėsti, investicijoms ieškoti bei inovacijoms ir naujoms technologijoms diegti.