Baltijos taurės turnyre – puikiai pažįstami varžovai

Estijos ir Latvijos rinktinių mačo epizodas (Irmanto Sidarevičiaus foto)
Estijos ir Latvijos rinktinių mačo epizodas (Irmanto Sidarevičiaus foto)
LFF | Alfa.lt
2010-06-15 14:13

Penktadienį prasidedančiose Baltijos šalių taurės rungtynėse Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės varžovais bus gerai pažįstami kaimynai – Latvijos ir Estijos futbolininkai, su kuriais lietuviai yra žaidę daugiau nei pusšimtį kartų.

Iš viso Lietuvos rinktinės istorijoje užfiksuota net po 52 dvikovas su latviais ir estais. 53-ąjį kartą su Latvija ir Estija lietuviai žais atitinkamai penktadienį ir sekmadienį 18 valandą 10 minučių Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione.

„Kietas riešutas“

Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerių ir vadovų teigimu, abu oponentai rimtai ruošiasi varžyboms ir nugalėti juos abu turėtų būti nelengva.

Praėjusiame Baltijos taurės turnyre Latvijoje 2008 metais visos rungtynes buvo laimėtos tik minimaliu skirtumu. „Sunkios kovos tikimės ir šiemet. Visos rinktinės ruošiasi turnyrui rimtai. Estijos rinktinė netgi atvyks dviem dienom anksčiau prieš pirmąsias savo rungtynes ir kartu stebės mūsų dvikovą su latviais. Abu varžovai tikrai bus kaip kietas riešutas“, – teigė Lietuvos futbolo federacijos rinktinių direktorius Robertas Tautkus.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas stebėjo paskutinių Latvijos ir Estijos rinktinių draugiškų dvikovų vaizdo įrašus.

„Latvijos komanda yra gerai susižaidusi, nes jau daug metų rungtyniauja kartu. Patyrusio trenerio Aleksandro Starkovo stilius nesikeičia – komanda grindžia žaidimą kontratakomis. Rungtynėse su Gana latviai beveik visą laiką gynėsi ir praleido įvartį tik mačo pabaigoje. Panašiai rungtyniauja ir Estijos rinktinė, kuri žaidžia tikrai drausmingai. Turbūt įtakos jų žaidimui padarė trenerio iš Vokietijos Franko Bernhardto atvykimas į Estiją“, – svarstė treneris.

Latvijos branduolys išliko

Didžioji dalis tos Latvijos rinktinės, kuri 2008 metais Rygoje 2:1 įveikė Lietuvą ir laimėjo Baltijos taurę, ruošiasi atvykti žaisti ir šį kartą.

Tarp jų - ir tokie veteranai kaip vartininkas Aleksandrs Kolinko, gynėjas Dzintars Zirnis, saugai Vitalijs Astafjevs bei Jurijs Laizans. Su šiuo branduoliu Latvijos rinktinė 2004 metais žaidė ir Europos čempionato finaliniame etape.

Šiuos metus Latvijos futbolininkai pradėjo kontrolinėmis rungtynėmis su kitų žemynų rinktinėmis – 0:1 pralaimėjo Pietų Korėjai, 1:1 sužaidė su Angola ir birželio pradžioje 0:1 nusileido Ganai.

Estai – pakilime

Estijos rinktinės futbolininkai nuo 1991-ųjų metų dar nei karto nelaimėjo Baltijos taurės trofėjaus.

Tačiau į Baltijos taurę Tarmo Ruutli vadovaujama komanda atvyks pakilios nuotaikos – po gegužę vykusiose draugiškose rungtynėse pasiektos istorinės pergalės prieš Suomiją po 73 metų pertraukos (2:0) ir lygiųjų su Kroatija (0:0).

Net penki Estijos rinktinės nariai rungtyniauja Norvegijoje, trys – Azerbaidžane, du – Graikijoje, o kiti atstovauja Olandijos, Danijos, Slovėnijos, Rusijos ir Anglijos ekipoms. Šeši žaidėjai pakviesti iš Estijos čempionate žaidžiančių komandų.