Lietuvaitės bučinys supriešino Turkiją

Moterys(nuotr. Elle.com)
Moterys(nuotr. Elle.com)
Alfa.lt
2010-06-12 09:38

Ką reikia padaryti, kad išgarsėtum visoje Turkijoje? 23 metų studentei iš Lietuvos Ievai Sabaliauskaitei netyčia tai pavyko padaryti, kai viešai pasibučiavo į lūpas su seniai nematyta drauge, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Ievai ir studentei iš Lenkijos Ewai pasibučiavus, jų nuotraukos atsidūrė pirmuosiuose Turkijos dienraščių puslapiuose ir padalino šalį į dvi dalis – vieni jas vadino moralės niekintojomis, o kiti sukūrė jų palaikymo grupę.

I. Sabaliauskaitė, studijuojanti Eskišechiro miesto Anatolijos universitete, tris savo nuotraukas išvydo vietiniame laikraštyje „Sakarya“ – tuomet ją gatvėje pradėjo atpažinti ne tik draugai, bet ir nepažįstami praeiviai.

Mergina Turkijoje studijuoja pagal „Erasmus“ mainų programą – Turkijoje ji mokosi jau du semestrus ir galvojo likti dar pusmečiui, tačiau skandalas spaudoje merginą privertė susimąstyti, ar nevertėtų grįžti namo.

Merginos buvo nufotografuotos besibučiuojančios, kuomet ten pat studijavusi lenkaitė Ewa atvyko aplankyti buvusių draugų Turkijoje. Šiai grįžus namo ir sudėjus susitikimo nuotraukas į socialinį tinklapį „Facebook“, šios sparčiai paplito po Turkiją, nes tarp jos draugų buvo daug turkų.

Kažkas nuotraukas nusiuntė ir į laikraščio „Sakarya“ redakciją – merginos musulmonų šalyje buvo pakrikštytos lesbietėmis.

Skandalingąją nuotrauką persispausdino didžiulius tiražus turintys nacionaliniai dienraščiai „Vatan“, „Aksam“, „Milliyet“ ir „Posta“.

Dėl to pasikeitė I. Sabaliauskaitės nuomonė apie Turkiją. „Netikėtai pažinau kitokią Turkiją. Kadangi studijuoju garsiame ir moderniškame universitete, rečiau susiduriu su dogmatiškų pažiūrų gyventojais. Tačiau, pasirodo, jų yra nemažai“, - dienraščiui sakė ji.

Turkijoje mergina dalyvavo moksleiviams skirtame projekte apie kultūrų skirtumus – ji prestižinėje privačioje mokykloje penktų-aštuntų klasių moksleiviams skaitė paskaitas apie kultūrų skirtumus.

Lietuvė baiminosi, kad pasirodžiusios nuotraukos ir straipsniai, kur buvo teigiama, jog mergina, besielgianti, kaip lesbietė, negali dėstyti turkų mokykloje, papiktins mokinius ir mokyklos vadovybę. Tačiau šie viską suprato ir aiškino, kad skandalą užsakė konkurentai, pavydintys privačiai mokyklai populiarumo.

Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurta lietuvaitės palaikymo grupė, turinti daugiau nei 1,2 tūkst. narių, kurie skatino I. Sabaliauskaitė nekreipti dėmesio ir nesikrimsti.

Mergina Turkijoje nuomojasi butą kartu su dviem studentėmis turkėmis. Anot jos, viena iš jų lietuvę palaiko be išlygų, o kitos požiūris pasikeitė.

„Iš pradžių ji lyg ir suprato mane ir nesmerkė. Bet vėliau pajutau šaltuką. Jeigu toji mergina papasakotų savo tėvams, kas man nutiko, šie tikrai nenorėtų, kad jų duktė gyventų su manimi viename bute”, - sakė ji.

Netikėtai išaugus merginos populiarumui, ši vengia viena vaikščioti po miestą.