Už pedofilo žmogžudystę – 12 metų nelaisvės

Teismas
Teismas
  © Photos.com
Alfa.lt
2010-05-31 20:44

Kauno apygardos teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį dviem tyčine žmogžudyste kaltinamiems Lazdijų miesto gyventojams už tai, kad 2009 metų spalio 1–osios naktį žiauriai nužudė savo sugėrovą 45 metų Vitą S., pranešė lrytas.lt.

20–metis Karolis Margevičius ir 25 metų Tomas Černiauskas nuteisti kalėti po 12 metų nelaisvės taip pat jiems priteista atlyginti 10 tūkst. litų neturtinės žalos nužudytojo motinai, 5 tūkst. litų neturtinės žalos velionio seseriai ir daugiau nei 3 tūkst. litų turtinės žalos už laidojimo išlaidas.

reklama

Anksčiau ne kartą už vagystes, plėšimus ir vaikų seksualinį prievartavimą teistas 45 metų lazdijiškis žiauriai nužudytas pernai metų naktį į spalio pirmąją. Su nužudytuoju kaltinamieji susidorojo itin žiauriai: jam buvo suknežinta galva, nulaužtas sprandas, sulaužytos galūnės. Egzekucija tęsėsi visą naktį – nuo vidurnakčio iki ketvirtos valandos ryto, kai palikę savo auką gulėti, abu smurtautojai išėjo ieškoti naujos kompanijos.

Nužudytojo teistumų sąraše – bausmės už įvairius nusikaltimus, tarp kurių ne tik vagystės ar plėšimai, bet ir pedofilija. Vitas S. net kelis kartus buvo teistas už vaikų seksualinį prievartavimą. Paskutinį nuosprendį už plėšimą vyras išgirdo 2002 metais. Po penkerių metų, 2007–ųjų pavasarį, vyras iš pataisos namų grįžo į Lazdijus.

Nuosprendį nuteistieji gali apskųsti apeliacine tvarka.