„YIT Kausta“ statys aukštųjų medicinos technologijų centrą

Investuoti
Investuoti
  © Photos.com
Alfa.lt
2010-05-25 13:04

Viena didžiausių Lietuvoje statybų įmonė AB „YIT Kausta“ ir medicinos prietaisų, infuzijos siurblių kūrėja ir gamintoja UAB „Viltechmeda“ pasirašė sutartį dėl aukštųjų medicinos technologijų centro projektavimo bei statybos darbų. Aukštųjų medicinos technologijų centras bus statomas integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara“ teritorijoje Vilniuje, Visoriuose.

43 metų patirtį turinti statybos įmonė AB „YIT Kausta“ atliks 3.500 kv. m ploto centro pastato architektūros ir konstrukcijų dalies projektavimo bei statybos darbus, teritorijos sutvarkymo bei apželdinimo darbus. UAB „Viltechmeda“ čia vystys medicininius infuzijos siurblius, skirtus tiksliam ir saugiam vaistų dozavimui į žmogaus organizmą. Pastate taip pat bus įrengtas infuzijos siurblių serviso centras. Didžioji dalis produkcijos bei paslaugų bus eksportuojama. Naujame aukštųjų medicinos technologijų centre bus sukurta daugiau nei 70 darbo vietų. Per keletą metų darbuotojų skaičių planuojama padidinti daugiau nei 50 proc. Į aukštųjų medicinos technologijų centrą investuoja viena didžiausių pasaulyje inžinerinių kompanijų JAV kapitalo grupė „Moog Inc.“, kuriai priklauso UAB „Viltechmeda“. UAB „Viltechmeda“ taip pat yra padavusi paraišką ES fondų paramai gauti.

Aukštųjų medicinos technologijų centras yra „Santaros“ slėnio programos, pripažintos valstybei svarbiu ekonominiu projektu, dalis. „Santaros“ slėnyje numatomos plėtoti keturios mokslinių tyrimų kryptys: biotechnologija, taip pat inovatyvios medicinos technologijos, molekulinė medicina ir biofarmacija, ekosistemos ir darnus vystymasis bei informatika ir komunikacijų technologijos. Tikimasi, kad „Santaros“ slėnyje bus sukurtas analogų regione neturintis aukštųjų technologijų verslo ir mokslo bendradarbiavimo branduolys, pritrauksiantis Lietuvos ir užsienio kompanijų investicijas į inovatyvių aukštųjų technologijų produktų ir paslaugų kūrimą, planuojama išvystyti daugiau kaip 29 tūkst. kvadratinių metrų infrastruktūrą bei sukurti 1200 darbo vietų. Šiuo metu slėnio teritorijoje veikia 10 įmonių ir organizacijų, jose dirba apie 700 IT specialistų.