Navaitis „Valandoje su Rūta“ pasiūlė Gražuliui nusimauti kelnes

Petras Gražulis
Petras Gražulis
  © Tomas Vinickas
LNK
2010-05-20 10:20

Šį ketvirtadienį laida „Valanda su Rūta“ prasidės neįprasta istorija: surakintą grandine paauglę patėvis keletą parų laikė įkalinęs namuose. Gal būtų laikęs ir ilgiau, pririštą prie grandinės, bet mergaitei pavyko pabėgti.

Laidoje dalyvaujanti šešiolikmetės mergaitės motina ir patėvis atskleis kitą šios istorijos pusę. „Ką man reikėjo daryti, jei podukra bėgo iš namų, vogė pinigus, telefonus iš nepažįstamų vyriškių?“ – klaus mergaitės patėvis. „Jei ne šita grandinė, niekas mūsų problemos būtų ir neišgirdęs“, – pasakos mergaitės motina. Užtai, kad nesirūpina dukra, įvairios institucijos moteriai grasino baudomis, patėvis už podukros surakinimą grandine buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Kaip baigėsi ši istorija, sužinosite jau šį ketvirtadienį.

„Kaip atskirti smurtą prieš vaiką nuo bausmės? Ar diržas – smurtas? Ar reikalingas įstatymas, draudžiantis fizines bausmes?“ – šį ketvirtadienį diskutuos populiarios televizijos laidos „Valanda su Rūta“ dalyviai.

Nuomonės išsiskirs. Seimo narys Petras Gražulis įsitikinęs, kad tėvai gali bausti vaikus. Nieko blogo, jei baudžiama ir diržu. „Jeigu ne tėvo diržas, gal šiandien manęs ir gyvo nebūtų“, – prisimins seimo narys istoriją iš savo vaikystės. Savo vaikus P. Gražulis taip pat yra auklėjęs diržu ir šiandien yra įsitikinęs, kad būtent pliaukštelėjimas diržu padėjo suartėti ir išspręsti visas problemas su vienu iš sūnų.

Tokiai nuomonei pasipriešins Seimo narys Gediminas Navaitis, Seimui pristatęs įstatymo pataisas, siūlančias uždrausti fizines bausmes vaikams. Kas per malonumas fizinės bausmės, G. Navaitis pasiūlys P. Gražuliui pačiam įsitikinti – čia pat nusimauti kelnes ir leistis išperiamam kito laidos dalyvio. „Jeigu būčiau kažkuo prasikaltęs, neprieštaraučiau“, – nenusileis P. Gražulis.

„Diržas – smurtas, ar auklėjimo priemonė?“ – klaus laidoje dalyvaujančių žinomų žmonių nuomonės laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė. Laidos dalyvių nuomonė – jau šį ketvirtadienį 19.40 val. Laidos žiūrovai galės savo nuomonę išsakyti balsuodami laidos metu.