Kubilius: Vyriausybė nesikiš į Kedžio dukters istoriją

A. Kubilius (R. Dačkaus nuotr.)
A. Kubilius (R. Dačkaus nuotr.)
  © Fotodiena.lt
BNS
2010-05-20 09:29

Premjeras Andrius Kubilius dėl Drąsiaus Kedžio dukters „emocingai nusiteikusiems žmonės“ primena atsakomybę už įstatymų vykdymą ir sako, kad Vyriausybė dėl mergaitės grąžinimo motinai nesikiš į teismų darbą.

„Šiuo atveju Vyriausybė paisė ir paisys mūsų galiojančių įstatymų, taip pat paprasto ir aiškaus teisinės valdžios atskyrimo principo, tikrai negalime ir nesikišime į teismų darbą ir į jų sprendimų vykdymą, ir tikrai neturime galimybių vertinti pačių teismų sprendimų. Teismų sprendimus gali vertinti tik patys teismai, o tuos sprendimus pagal galiojančius įstatymus turime įgyvendinti ir tai yra visų atsakomybė“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Kubilius.

Jis sakė besigailintis „ir globėjų, ir motinos, ir žmonių, taip emocingai nusiteikusių“ ir dėstė, kad tik teisinėmis priemonėmis galima spręsti nepasitenkinimo teismų sprendimais klausimą.

„Aš tik galiu pasakyti, ir vakar kalbėjome, ir kiek matau iš informacijos, tikrai niekas nesiruošia naudoti kažkokios perteklinės jėgos, bet visi turi atsiminti, kad yra atsakingi už įstatymų vykdymą. Taip pat ir emocingai nusiteikę žmonės. (...) Vienintelis būdas, kaip išspręsti nepasitenkinimą teismų sprendimais, – skųsti teismų sprendimus aukštesniems teismams – Lietuvos ar Europos. Kito kelio, kaip tą problemą spręsti, tikrai nėra. Kuo greičiau ir kuo plačiau tai suprasime, kuo ramiau tai suvoksime, tuo bus geriau visų pirma tam, dėl ko iš tikrųjų yra rodoma tiek daug susirūpinimo, tai yra pačiam vaikui“, – kalbėjo premjeras.

Tuo metu žiniasklaida skelbia, kad ketvirtadienio rytą šeštą dieną Garliavoje prie Kedžių ir Venckų namų budintys žmonės rengiasi sutikti pareigūnus, kurie, susirinkusių žmonių manymu, bandys išvežti D. Kedžio dukrelę motinai Laimutei Stankūnaitei.

Žmonėms per mikrofoną pranešta, kad mergaitės globėja Neringa Venckienė guli ligoninėje, o antstolis Marekas Petrovskis informuotas, kad mergaitė nebus pristatyta į policiją, rašo portalas delfi.lt.

Pagal teismo nutartį mergaitė ketvirtadienio rytą, 9 val., turi būti pristatyta į policiją bei perduota L. Stankūnaitei.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.