Vilniaus Rotušėje bus teikiami apdovanojimai „Šviesuoliai 2010“

„Šviesuoliai 2010“ apdovanojimas (nuotr.E. Straigytės)
„Šviesuoliai 2010“ apdovanojimas (nuotr.E. Straigytės)
Alfa.lt
2010-05-16 00:50

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondas inicijuoja edukacinį švietėjišką projektą „Atraskime ir išsaugokime tikrąsias vertybes, M.K. Čiurlionis – pasauliui” ir gegužės 17 d. rengia „Šviesuolių – 2010“ apdovanojimų vakarą Vilniaus rotušėje.

M.K.Čiurlionio fondas kartu su Rusijos ambasada visuomenei pristatys ir apdovanos piliečius, daug prisidėjusius prie Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo kultūros bei mokslo srityse. Tokio įvertinimo ir garbingo “Šviesuolių 2010” vardo sulaukė muzikas Gintaras Rinkevičius, filosofas Algirdas Gaižutis, aktorius Vladimiras Jefremovas bei Ukmergės rajone, Liduokių kaime, gyvenantis dailininkas Anatolijus Stiško.

Tai tęstinis M.K.Čiurlionio fondo projektas, kuriuo siekiama atrasti ir pristatyti visuomenei šviesiausius šalies žmones. Šių metų pradžioje M.K.Čiurlionio fondo bei Belgijos ambasados bendrame renginyje garbingas titulas “Šviesuolis 2010” buvo iškilmingai suteiktas šiems asmenims: Kauno LEZ įkūrėjui Fredžiui Opsomeriui (Fredy Opsomer), verslininkui Nikolui Ortizui (Nicolas Ortiz), teatro režisieriui Juliui Dautartui ir kunigui Algirdui Daukniui.

Už kokius nuopelnus suteikiamas “Šviesuolio 2010” vardas ir kaip tapti jo vertam? Tai lemia šių žmonių padaryti darbai ir apie juos kalbantys žmonės. Pasak renginio organizatorių, kiekvienas pasiūlymas yra svarstomas, o geriausieji pereina nematomos, bet labai solidžios vertinimo komisijos atranką.

Apie šviesuolius

Filosofas Algirdas GAIŽUTIS – akademikas, Vilniaus pedagoginio universiteto rektorius, kuris aktyviai bendradarbiauja su Rusijos universitetais rengdamas mokslines konferencijas, edukacines programas, kultūrinius projektus.

Aktorius Vladimiras JEFREMOVAS – Rusų dramos teatro aktorius, sukūręs nepakartojamus vaidmenis daugelyje spektaklių ne tik šiame, bet ir kituose Lietuvos teatruose. Jo dalyvavimas spektakliuose visada būdavo spektaklio sėkmės garantas.

Muzikas Gintaras RINKEVIČIUS - Nacionalinio valstybinio simfoninio orkestro dirigentas, kuris taip pat vadovauja ir Novosibirsko simfoniniam orkestrui. G. Rinkevičiui padedant Lietuvoje grojo daug žymių rusų muzikantų: N. Petrovas, N. Gutmanas, A. Kniazevas ir kiti. G. Rinkevičius ne kartą dirigavo didiesiems Rusijos orkestrams.

Dailininkas Anatolijus STIŠKO – realizmo krypties dailininkas, sukūręs dešimtis puikių paveikslų. A. Stiško kūriniai saugomi Lietuvos ir užsienio muziejuose, o taip pat garsiojoje Tretjakovo galerijoje. Šis dailininkas daug jėgų atiduoda XIX amžiaus medinių paminklų išsaugojimui ir atstatymui.

Renginyje dalyvaus Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, būrys garbių svečių.