Monsinjoras Svarinskas: palaikantys seksualines mažumas yra atsilikę

Maldos akcija prie Katedros
Maldos akcija prie Katedros
  © Robertas Riabovas

Vilniuje Katedros aikštėje rengiama maldos akcija, nukreipta prieš šeštadienį perpiet vyksiančias seksualinių mažumų eitynes. Į akciją susirinko apie 20-30 žmonių, kurių didžioji dalis – pagyvenę.

Akcijos metu monsinjoras Alfonsas Svarinskas atvirai demonstravo pyktį ir žemino seksualines mažumas, aiškindamas, kad jie patys žūsta ir bando pritraukti daugiau žmonių į pražūtį.

Kviesdamas melstis, A. Svarinskas padėkojo laikinajam generaliniam prokurorui Raimondui Petrauskui, kad šis pasiryžo pasipriešinti gėjų eitynėmis.

Paklaustas, kodėl taip neigiamai žiūri į seksualines mažumas, monsinjoras pradėjo šaukti, kad visi, kurie palaiko netradicinės seksualinės orientacijos žmones, yra atsilikę ir nieko nesupranta.

Šeimos gynimo centro vadovas Justas Subačius teigė, kad seksualinės mažumos griauna šeimos vertybes, todėl jų palaikyti nevalia.

„Šalys, kuriose yra leistinos seksualinių mažumų santuokos, jau nebeturi šeimos sąvokos. Per gėjų eitynes mes bandysime pareikšti savo poziciją, bet kiek žinome – mums valdžia to daryti neleidžia, nes vieta, kur vyks eitynės, yra aptverta tvoromis“, - sakė jis.

Maldose nebuvo jokių neigiamų pasisakymų seksualinių mažumų atžvilgiu. Netoli akciją stebėjo keletas merginų, kurios atvyko į seksualinių mažumų eitynes.

Seimo narys Petras Gražulis, po nesėkmingo bandymo patekti į eitynių teritoriją, prisijungė prie maldos akcijos dalyvių. Jam susidarė įspūdis, kad didžiausia Lietuvos vertybė yra homoseksualai (pakeistas necenzūrinis žodis – Alfa.lt).

„Per sausį vykusias riaušes į žmones šaudė guminėmis kulkomis, o čia aptverta taip, kad net uodas nepraskirstų. Jie bus saugomi labiau nei karalienė ar popiežius“, - sakė jis.

Tuo tarpu, visiems besimeldžiant, garbaus amžiaus moteris pradėjo garsiai šaukti, kad Europos Sąjunga elgiasi, kaip sena stora boba su bizūnu, kuri verčia, kaip mažus vaikus, kažką daryti ir grasina sankcijomis.

Akcija sudomino ir jaunus turistus – grupelė užsieniečių, eidami pro šalį, sustojo pasižvalgyti, vėliau pradėjo filmuoti.

Tuo tarpu į akciją atvykę žmonės buvo nekalbūs. „Viskas parašyta Katalikų bažnyčios nuostatos ir interviu nedaliname“, - atšovė jauna šeima su mažu vaiku, paklausti, kodėl dalyvauja maldos akcijoje.

Monsinjoras A. Svarinskas šią savaitę pranešė, kad šeštadienį su šalininkais rinksis Katedros aikštėje ir melsis, giedos giesmes, kad atkreiptų dėmesį, jog gėjai kelia grėsmę lietuvių tautai.

Iki besimedžiančiųjų protesto kas kelias minutes vis jungėsi po kelis žmones. Baigiantis melstis jau minioje buvo per 50 žmonių, kurie nepritaria homoseksualams.

Monsinjoras Svarinskas: palaikantys seksualines mažumas yra atsilikę

Maldos akcija prie Katedros
+8