Petrauskas: į eitynes raginami atvykti vos ne vaikai, ginkluoti plytomis

Raimondas Petrauskas
Raimondas Petrauskas
  © Robertas Dačkus

Gegužės 8-ąją planuojamos seksualinių mažumų eitynės Generalinės prokuratūros prašymu teismo uždraustos. Tačiau, Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovo Vladimiro Simonko teigimu, prokuratūros prašymas teismui paremtas neva paties laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko nuomone.

„Būdami įsitikinę Jūsų pilietiškumu ir supratingumu, vertindami ir gerbdami Jūsų atstovaujamų žmonių ir jiems pritariančiųjų konstitucinę teisę nediskriminuojamai ir laisvai turėti, reikšti savo nuomonę, pažiūras, laisvę į taikius susibūrimus, tačiau itin rimtai ir atsakingai vertindami ir atsižvelgdami į šiame kreipimesi paminėtas aplinkybes dėl š. m. gegužės 8 d. Vilniuje numatomų surengti eitynių „Už lygybę“ metu gresiančio realaus pavojaus ne tik Jūsų, atstovaujamų ir Jums pritariančiųjų asmenų, bet ir kitų mūsų visuomenės narių saugumui, kitas galimas sunkias pasekmes, prašome Jūsų apsvarstyti galimybę atsisakyti paminėtų eitynių“, – rašoma Generalinės prokuratūros rašte LGL vadovui.

LGL nesutiko svarstyti prokuratūros prašymo. V. Simonko apskundė teismo sprendimą stabdyti leidimus eitynėms. Be to, LGL prašo iškelti bylą asmeniškai R. Petrauskui.

„Jie skundė dėl mūsų parašyto rašto jiems. Mane apskundė, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl diskriminacijos ir dėl kurstymo. Tačiau tam, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas generaliniam prokurorui, ikiteisminį tyrimą turi inicijuoti prezidentė. Ji turi kreiptis į Seimą, kad būtų sustabdyti generalinio prokuroro įgaliojimai, jei nustato, kad galimai prokuroras padarė nusikalstamą veiklą“, – sakė R. Petrauskas.

Paklausus, kodėl tiek laiko Generalinė prokuratūra tylėjo ir nesiekė uždrausti kelis mėnesius rengtų eitynių, laikinasis prokuroras paaiškino, kad tik praėjusį penktadienį gavo operatyvinę medžiagą, kad kai kurios neformalios grupuotės gali sukelti neramumų.

„Kada pasiekia informacija, kad vos ne vaikų namų auklėtiniai raginami atvykti ir turėti su savimi plytą ar pusplytę, jau sudėtinga manyti, kad mitingas bus taikus“, – neslėpė R. Petrauskas.

Dėl pasirodžiusių grasinimų pradėti tyrimai. Generalinės prokuratūros duomenimis, tokių grasinimų per keturiasdešimt.