Šeši dalykai apie Disneylandą, kurių tu nenorėtum žinoti

„Disney On Ice“
„Disney On Ice“
© Vytenis Petrošius
Alfa.lt
2010-05-03 09:00

Šią vasara šimtai tūkstančių laimingų vaikų maldaus, prašys ir šantažuos savo tėvus, kad šie juos nusivežtų į Disneylandą, rašo Cracked.com.

Trys pagrindiniai dalykai, kuriuos galima pamatyti Disneylande: animacinių filmukų personažai, atrakcionai ir truputėlis užslėpto blogio. Juk „laimingiausios vietos pasaulyje“ mes tikrai negalime aprašyti tokiais žodžiais kaip luošinanti depresija, diskriminacija ir neapykantos kupini nusikaltimai. Tačiau tai galime ištaisyti.

6. Bendri darbuotojų apatiniai

Atvykusius į Disneylandą vaikus pasitinka puikiai nusiteikę, žinomų „Disnėjaus“ personažų kostiumus apsivilkę darbuotojai. Jie vaikštinėja aplinkui, linksmina vaikus, šoka su jais arba tiesiog kalba. Vaikai gali paspausti ranką šuniukui Gufiui, duoti penkis Plutui, su Antinu Donaldu pašokti valsą arba nusifotografuoti su Peliukiu Mikiu ir Pelyte Mine.

Deja, yra tamsioji šių linksmybių pusė. Iki 2001 metų Disneylando darbuotojams nebuvo leidžiama į darbą atsinešti savo apatinių, kuriuos jie dėvėtų būdami personažų kostiumuose. Ši taisyklė galiojo todėl, kad nuosavi apatiniai gali persišviesti per kostiumą. Kompanija darbuotojams išduodavo savo apatinius, kuriuos, kaip teigdavo, skalbdavo kiekvieną naktį. Deja, taip nebūdavo. Kiekvieną rytą darbuotojai ateidavo prie langelio, jiems būdavo išduodami specialūs apatiniai, kurie po kiek laiko pradėdavo skleisti nemalonų kvapą, darbuotojai jais apsivilkdavo ir lįsdavo į personažo kostiumą, kuriame visą dieną linksmintų atvykusius vaikus. Ši tvarka buvo atšaukta, nes darbuotojai pradėjo sirgti niežais ir panašiomis ligomis.

5. Purškiantis kalnas

Purškiantis kalnas atrakcionas, kuriame lankytojai plaukia valtimi apsupti daugybės nuostabių dainuojančių ir grojančių gyvūnų. Po šių mielų akimirkų valtis staiga pradeda leistis nuo stačių uolų į vandenį, kuris... nebuvo keistas kelis dešimtmečius.

Tamsioji atrakciono pusė yra ta, jog purškiantis kalnas tapo ta vieta, kurioje ekshibicionistai atlikdavo savo „juodus darbus“. Valčiai stačiai leidžiantis nuo uolos, robotas nufotografuodavo lankytojus prisiminimui, todėl tapo madinga per nusileidimą rodyti savo krūtis ar nepadorias vietas. „Disnėjaus“ parkui teko kovoti su šia mada, kuri įgavo milžinišką pagreitį. Visos nepadorios nuotraukos buvo pradėtos publikuoti internete, siekiant sugėdinti lankytojus. Atrodytų viskas gražu, tačiau 2009 metais parkas nutraukė šią stebėjimo programą, nes suprato, kad kažkam sukūrė geriausią pasaulyje darbą – visą darbo dieną žiūrėti į nuogas krūtines ir dar už tai jam mokėti. Taip atsitiko todėl, kad kiti darbuotojai, kuriems teko valyti šiukšles ir lankytojų skrandžio turinį kituose atrakcionuose, pradėjo pavydėti „krūtinių stebėtojams“.

4. Tikrai „užburta“ vila

„Užburtoji vila“ yra bauginantis atrakcionas, kuriame lankytojai priverčiami cypti iš baimės. Čia pilna numirėlių, vaiduoklių ir pabaisų. Šis atrakcionas turi ką pasiūlyti ir vaikams, ir suaugusiems. Blogiausia yra tai, jog jis turi labai daug bendro su tuo, ką numirėliai palieka po savęs. Niekas iš tiesų nežino, kada tai prasidėjo, bet „Užburtoji vila“ po truputį pradėjo tapti viešuoju tualetu. Kovai su šia problema, atrakcione buvo įdiegta papildoma stebėjimo kamerų ir apsaugos darbuotojų sistema. Netgi po ilgų stebėjimo valandų negalėjai būti tikras, ar šalia tavęs plastikinių kaulų krūvelė ar kai kas kitas.

3. „Laukinės katės karalystė“

Kada jūsų vaikai spygauja iš džiaugsmo apie linksmybes ir pramogas magiškame Disneylando pasaulyje, tai dažniausiai siejama su personažais, „Disnėjaus“ korporacijai atnešusiais milijonus. Juos vaikai tiesiog nori apkabinti (apkabinimas parke kainuoja 5 dolerius) ir išbučiuoti.

Vaikštant parke nepatartina liesti tikrų gyvūnų, kuriuos jūs pamatysite. Ypač katinų. „Disnėjaus“ parke prieš penkis dešimtmečius prisiveisė daugybė žiurkių. Kelios iš jų pasirodė sergančios maru. Taip, taip, maru. Parko direkcija nusprendė kovoti su šia problema, į parką priveždama daugybę kačių, kurios buvo paleistos laisvai sau vaikštinėti ir medžioti žiurkes. Žiurkės buvo išmedžiotos, bet katės tapo nevaldomos. Jų prisiveisė tiek daug, kad administracija nebesugebėjo jų suvaldyti ir jos pradėjo gyventi pačios sau. Didžioji dalis kačių serga įvairiomis ligomis, bet visi lankytojai meiliai su jomis žaidžia ir niurko. Šiuo metu „Disnėjaus“ parko administracija įvedinėja šunų sistemą, kad šie gyvūnai išnaikintų kates. Įdomu, kas bus po to? Atvežami tigrai, kad išmedžiotų šunis?

2. Hipių invazija

1970 metų rugpjūčio 6 dieną daugiau negu trys šimtai Tarptautinės jaunimo partijos (hipių) narių surengė protestą prieš Disneylandą. Hipiai maršavo Disneylando alėjomis, mojavo vėliavomis ir sarkastiškai dainavo peliuko Mikio daineles. Disneylando administracija priėmė kiekvienai dideliai kompanijai normalų sprendimą – iškvietė riaušių policiją. Vidury „Disnėjaus“ parko įvyko dideli susirėmimai tarp hipių ir policijos. Vaikai buvo paklaikę iš siaubo, matydami plaukuotus dėdes, praskeltomis galvomis ir kruvinais veidais. Hipiai užsibarikadavo „Tomo Sojerio saloje“, kol riaušių policija juos iš ten iškrapštė. Šis įvykis vienintelį kartą Disneylando istorijoje privertė parko administraciją evakuoti lankytojus ir parką uždaryti anksčiau laiko.

1. Gėjų dienos

Iš tiesų Disneylandas yra gėjų žaidimų vieta. Šviesus ir linksmas parkas su personalu, persirengusiu animaciniais personažais ir besijuokiančiais vaikais, pati geriausia vieta gėjams meiliai praleisti dieną.

Disneylande netgi vyksta „Gėjų dienos“, kai homoseksualų bendruomenės kartu eina į parką. Tokios dienos nėra oficialiai remiamos „Disnėjaus“ ir kompanija stengiasi paneigti šį faktą.

Amerikos šeimų asociacija atrodo nepatenkinta tokiomis gėjų linksmybėmis ir siunčia į parką užsislaptinusius fotografus, kad jie užfiksuotų „seksualinius apsirikėlius“. Kai kurios organizacijos netgi yra rengusios viešų protesto akcijų prieš „Gėjų dienas“, bet nieko reikšmingo jiems nepavyko pasiekti.