Matematikų ir informatikų roko operoje užsimezgė teatro ir matematikos meilė

Roko opera „Teatromatika“
Roko opera „Teatromatika“
  © Robertas Dačkus

Penktadienio vakarą sostinę sudrebino įspūdinga Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentų sukurta vienuoliktoji roko opera „Teatromatika“. Į šalį nustūmę 2009-aisiais juos kamavusį „Visorių sindromą“ ir 2008-aisiais niekaip nesibaigusią „Amžinąją žiemos sesiją“, šįkart tiksliųjų mokslų studentai į draugę pasikvietė teatro specialybių kolegas ir, visiems netikėtai, surengė savotiškas varžytuves.

Daugiau nei 80-ies žmonių kūrybinė komanda ilgą laikė ruošėsi šiam penktadienio vakaro pasirodymui, o į Ūkio banko teatro areną atėję žiūrovai patikėjo, jog tikrai buvo verta.

Šįkart roko operos siužetas pasakojo apie jaunąją Dzetą, kuriai matematika buvo pomėgiu ir malonumu nuo pat mažens, tačiau tikroji merginos aistra buvo teatras. „Būsi kaip ir aš, matematikė kaip ir aš“, – skambėjo su šia žinia negalinčių susitaikyti aplinkinių balsai, o liūdnai nuleidusi galvą Dzeta negalėjo patikėti, kad jos svajonei nelemta išsipildyti. Beje, Dzetos vaidmuo atiteko Gintarei Paulikaitei, grupės „Rezervuota“ vokalistei. Mergina daugeliui paliko įspūdį savo stipriu balsu ir išraiškingais „pareiškimais“ scenoje.

Nors ir pabėgo iš namų, nes tėvas neleido merginai įgyvendinti savo svajonės, Dzetai vis dar nelemta mėgautis Brodvėjaus spindesiu, mat teatre, į kurio repeticiją pateko, reikalinga tik valytoja. Vis dėlto vilties spindulys žybteli tada, kai suserga teatro režisieriaus numylėta pagrindinė atlikėja, o atrankoje į jos vietą Dzeta pasirodė geriausiai. Režisieriui nebeliko nieko kito, tik skirti matematike augintai merginai vaidmenį.

Vis dėlto susirinkusiems žiūrovams nebuvo leista užmigti ir mėgautis merginos euforija. Dzetos tėvas parsivedė įpykusią dukterį namo, o ši, užrakinta savo kambaryje, iš pradžių pagiežingai išsvaidė visas knygas, o vėliau tiesiog susmuko be vilties.

Galiausiai roko operos scenoje užvirė tikros kautynės. Kas susikovė? Ogi teatras ir matematika. Su pistoletais, nesumeluotomis aistromis, palaikomi audringai nusiteikusių žiūrovų matematikai ir teatralai kovėsi tol, kol galiausiai buvo sutarta, kad vieni negali be kitų.

Prieš vienuolika metų gimusi idėja ir išaugusi iš nedidėlių salių pamažu virto šimtų žiūrovų sulaukiančiu renginiu. Be abejonės, originalus ir netikėtas šių metų scenarijus sulaukė gausybės ovacijų ir pagyrų, o daugelis meno specialybių studentų turėtų gerokai pavydėti matematikų ir informatikų išradingumo bei kūrybingumo.

Roko opera „Teatromatika“ tapo Matematikos ir informatikos studentų dienų baigiamuoju akcentu.

Matematikų ir informatikų roko operoje užsimezgė teatro ir matematikos meilė

Roko opera „Teatromatika“
+9