Rytoj prasideda žemės ūkio paroda „AgroBalt 2010“

K. Starkevičius (Šarūno Mažeikos nuotr.)
K. Starkevičius (Šarūno Mažeikos nuotr.)
  © Fotobankas
Alfa.lt
2010-04-28 11:09

Džiaugiuosi kviesdamas visus Jus į specializuotą žemės ūkio, maisto ir pakavimo pramonės parodą „AgroBalt 2010“. Šiais metais aštuonioliktąjį kartą organizuojamos parodos Vilniuje tikslas – stiprinti regioninį bendradarbiavimą, skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą kaime, skleisti narystės ES privalumus regionų plėtrai. „AgroBalt 2010“ parodos šūkis – „Tiesiai iš ūkio!“ Čia Jūs pamatysite ir rasite viską, ką Lietuvos žemės ūkis pagamina ir siūlo geriausio, rašoma Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus pranešime spaudai.

Paroda „AgroBalt“ iš kitų tokio pobūdžio tarptautinių parodų išsiskiria didelio tarptautinio dėmesio ir atgarsio sulaukiančiais agropolitiniais forumais. Šių metų forumo tema – Gyvenimo kokybė kaime bei galimybės ES naujosios finansinės perspektyvos kontekste. Pirmoji forumo dalis kvies diskutuoti Bendrosios žemės ūkio politikos ir jos finansavimo po 2013 m. klausimu, antroji – apie kaimo plėtros politikos perspektyvas. Lietuvos žemdirbiams ir kaimo bendruomenėms tai puiki proga išgirsti atviruose debatuose žadančius dalyvauti aukštus ES pareigūnus, mintis ir pasisakymus svečių iš Rusijos, Čekijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Moldovos, Ukrainos, Azerbaidžiano, Kroatijos, Slovakijos, Vokietijos žemių, Pasaulio maisto ir žemės ūkio (FAO) bei Europos žemės savininkų (ELO) organizacijų. Viliuosi, kad politiniame forume aktyviai dalyvaus ne tik į parodą atvykę garbūs ES šalių atstovai, bet ir Lietuvos ūkininkai, kaimo bendruomenių, Vietos veiklos grupių atstovai. Juolab kad parodoje dalyvauti žada net 29 su šalies žemės ūkiu ir kaimu susijusios draugijos, sąjungos, asociacijos, per 60 jų veikloje dalyvaujančių bendrovių.

Vienintelė Lietuvoje organizuojama tarptautinė specializuota žemės ūkio, maisto ir pakavimo pramonės paroda „AgroBalt“ visada sulaukia ir svečių šalių dėmesio. Šiemet parodoje matysime šešių valstybių – Estijos, Italijos, Lenkijos, Moldovos, Prancūzijos, Vengrijos – nacionalinius stendus. Juose savo produkciją pristatys per pusšimtį įvairiausių firmų. Iš viso parodoje sutiksite daugiau kaip 400 dalyvių net 14 šalių, kurie savo veiklą ir produkciją demonstruos 7 tūkst. kv. m ekspozicijų plote.

Nepaisant praėjusiais metais pasaulio rinkose kritusių žemės ūkio produkcijos kainų ir vartojimo, Lietuvoje žemės ūkio sektoriuje bendroji pridėtinė vertė ūgtelėjo 2 proc., o žemės ūkio ir maisto produktų užsienio prekybos balansas išliko teigiamas ir padidėjo iki 1,36 mlrd. Lt. Praėjusiais metais žemės ūkio ir maisto produktų eksportuota beveik už 8 mlrd. Lt. Tai sudarė beveik 20 proc. viso Lietuvos eksporto. Šie skaičiai įrodo, kad Lietuvos žemės ūkis yra gyvybingas, erdvus investicijoms, imlus naujoms žinioms, o šiam sektoriui skirta parama duoda akivaizdų apčiuopiamą rezultatą. Tuo įsitikinsite aplankę Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojų ekspozicijas, kurios užims didžiąją parodos dalį.

Pozityvių didmiesčių gyventojų atgarsių praėjusiais metais sulaukęs ūkininkų turgelių projektas taip pat rado nišą parodoje „AgroBalt 2010“. Siekdami atspindėti gausią, naujais gaminiais vis papildomą smulkių ir vidutinių šeimos ūkių siūlomų produktų paletę, didelį dėmesį skiriame pačių ūkininkų pristatomai jų prekybinei veiklai. Taigi senas geras lietuviško maisto gamybos tradicijas mums primins per šimtą ūkininkų turgelių projekto dalyvių ir tautinio paveldo gamintojų.