STT sulaikė „Vilniaus vandenų“ vadovus (papildyta)

STT (Šarūno Mažeikos nuotr.)
STT (Šarūno Mažeikos nuotr.)
  © Šarūnas Mažeika / Fotobankas
BNS | Alfa.lt
2010-04-26 17:08

Pirmadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumento suklastojimo sulaikė UAB „Vilniaus vandenys“ vadovus: generalinį direktorių Darių Norkų, pardavimo ir rinkodaros direktorių Nerijų Laurinaitį, aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininką Tomą Biknevičių ir konsultantą viešųjų pirkimų klausimais S. L.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pareigūnams surinkus duomenų, kad UAB „Vilniaus vandenys“ vadovai galimai kyšininkavo ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, UAB „Vilniaus vandenys“ organizuojant bei vykdant viešuosius darbų ir paslaugų pirkimus.

Atlikus kratas ir tyrimui reikalingų dokumentų poėmius, UAB „Vilniaus vandenys“ vadovai pristatyti į STT patalpas, pranešimų apie įtarimą padarius nusikalstamas veikas, nustatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 3 dalyje – kyšininkavimas, ir 228 straipsnio 1 dalyje – piktnaudžiavimas, įteikimui ir apklausai.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už kyšininkavimą gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų, o už piktnaudžiavimą pareigomis asmuo baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimu, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) preliminarios išvados skelbia, kad „Vilniaus vandenys“ nuolat pažeidinėdavo viešųjų pirkimų tvarką. Prieš mėnesį skelbta, kad iš 31 patikrinto viešojo pirkimo 26 buvo su rimtais pažeidimais.

„Vilniaus vandenys“ praėjusią savaitę išplatino pranešimą, kuriame įmonės vadovas D. Norkus teigė, jog įmonė atsižvelgė į Ūkio ministerijos siūlymus ištirti viešųjų pirkimų procedūras įmonėje – tam sudaryta „Vilniaus vandenų“ ir Vilniaus savivaldybės komisija, kuri analizuoja galimus pažeidimus.

Jis taip pat pabrėžė, jog „Vilniaus vandenų“ 2009 metais 87 proc. vykdytų viešųjų pirkimų buvo atlikta buvusių vadovų, o „už neteisėtus veiksmus kalti asmenys bus nubausti“.

„Vilniaus vandenys“ prašo šiuo metu galiojančią 4,22 lito už 1 kubinį metrą šalto vandens kainą gyventojams pakelti iki 6,33 lito su pridėtinės vertės mokesčiu. Vienas motyvų – bendrovė dirba nuostolingai.

Tačiau Kainų komisija teigia kol kas nesvarstysianti šio „Vilniaus vandenų“ prašymo.