Tūkstančius keliaujančių oro uostuose įkalinęs ugnikalnio pelenų debesis neegzistavo

Islandijos ugnikalnio pelenai dengia pusę Lietuvos, uždaryti oro uostai
Islandijos ugnikalnio pelenai dengia pusę Lietuvos, uždaryti oro uostai
Alfa.lt
2010-04-26 12:51

Islandijos ugnikalnio sukeltas pelenų debesis, sutrikdęs visos Europos skrydžius bei privertęs uždaryti daugelį oro uostų, iš tikrųjų nė neegzistavo, remdamasi naujausiomis palydovinėmis nuotraukomis, teigia Dailymail.co.uk.

Bene labiausiai nuo ugnikalnio išsiveržimo nukentėjusioje Didžiojoje Britanijoje per šešias dienas daugiau nei 500 tūkst. keleivių patyrė nepatogumų dėl sutrikdytos oro uostų veiklos, o skrydžių bendrovės patyrė šimtus milijonų svarų nuostolių.

Naujausi įrodymai leidžia teigti, kad nebuvo jokio pavojų keliančio pelenų debesies. Palydovinėse nuotraukose dangus yra gana giedras, tą patvirtina ir gana saulėtas oras Didžiojoje Britanijoje per visą laikotarpį, kai buvo uždrausti skrydžiai.

Jimas McKenna, Civilinės aviacijos departamento vadovas, teigia, kad dabar jau aišku, kad skrydžių krizė buvo sukelta remiantis nepakankamais duomenimis.

„Tiesa, kad pelenų debesis virš Britanijos buvo toks plonas, kad jį buvo sunku net aptikti“, – teigė J. McKenna.

Manoma, kad naujomis palydovinėmis nuotraukomis pasinaudos skrydžių bendrovės, siekdamos prisiteisti, kad vyriausybė kompensuotų jų patirtus nuostolius.

Naujausi įrodymai leidžia teigti, kad didžiausias išmatuotas pelenų tankis prilygo vienai dvidešimtajai mokslininkų nustatyto pavojingo limito.