Drąsiui Kedžiui skirtas gedulas buvo violetinės spalvos

D. Kedžio laidotuvės
D. Kedžio laidotuvės
  © Fotodiena.lt

Ne kartą į protesto mitingus Drąsiaus Kedžio artimųjų kviesti žmonės gausiai susirinko ir į jo laidotuves.

Spūstys keliuose, vedančiuose į Garliavą, susidarė likus valandai iki D.Kedžio laidotuvių. Čia, Jonučių kapinėse, šeštadienį atsisveikinta su 38-erių dar neturėjusiu vyru, vienų vadintu didvyriu, kitų - įtariamuoju dviejų žmonių nužudymu.

Manoma, jog į laidotuves susirinko penki tūkstančiai D.Kedžio gerbėjų. Apie susirinkusiųjų jausmus bylojo užrašai ant vainikų, kad D.Kedys - kovotojas su pedofilais, karys už tiesą, skelbė priesaiką, kad Lietuvos žmonės jo niekada neužmirš.

Plevėsavo vėliavos

Dar laidotuvių išvakarėse socialiniame tinklalapyje „Facebook“ buvo sukurta grupė „Drąsiaus Kedžio laidotuvės“, kurios autoriai kvietė žmones rinktis prie Kauno pilies. Laidotuvių dieną suvažiavo maždaug 300 automobilių kolona. Kai kurie atsiliepusieji į kvietimą savo mašinas buvo papuošę trispalvėmis vėliavėlėmis su juodu kaspinu. Trispalvės, perrištos gedulo juostomis, plevėsavo ir per pačias laidotuves.

Viena taksi paslaugas Kaune teikianti įmonė pasiskelbė, kad į D.Kedžio laidotuves veš už pusę kainos, tačiau jos operatorė vėliau išsisuko nuo atsakymo į LŽ klausimą, kiek atsirado norinčiųjų pasinaudoti šia paslauga.

Šeštadienio rytą Garliavoje, Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, šv. Mišias aukojo trys kunigai. Tarp jų buvo ir kunigas Jonas Varkala, anksčiau už pernelyg didelį aktyvumą sulaukęs Bažnyčios vadovybės priekaištų. Kai D.Kedžio dar buvo ieškoma, bažnyčiose kelis kartus aukotos Mišios už prokurorų atsivertimą. Pasibaigus pamaldoms artimieji sugrįžo į laidojimo namus, prie kurių rinkosi minios žmonių.

Neapsieita be incidentų

Gerbėjų suneštos gėlės ir vainikai jau nuo pat ryto netilpo į gedulo namus. Norint patekti į salę, kurioje buvo pašarvotas D.Kedys, reikėjo laukti eilėje.

Darniai suplanuotas laidotuves sudrumstė keli incidentai. Iš laidojimo namų išėję penki akivaizdžiai apsvaigę vyrai susėdo į automobilį ir bandė važiuoti. Tačiau tai padaryti sutrukdė pareigūnai. Jie sustabdė mašiną ir išvežė vyrus į nuovadą.

Vėliau D.Kedžio artimųjų nemalonės sulaukė laidos „Abipus sienos“ rengėjai. Mirusio vyro giminės liepė išeiti laidos operatoriui iš laidojimo namų ir nefilmuoti.

Atsisveikinusieji su velioniu dar likus valandai iki laidotuvių suformavo gyvą taką nuo gedulo namų iki kapo duobės, esančios už kelių šimtų metrų. Daugelis žmonių D.Kedžio atminimui turėjo bent vieną violetinės spalvos akcentą - pirštines, kepurę, šalikėlį ar skarelę.

Karštos kalbos

Visi norintieji netilpo ir kapinėse - susirinko apylinkėse, kai kurie lipo ant suoliukų, priklausančių kitoms kapvietėms. Dalis žiūrovų įsitaisė ant gretimų pastatų stogų. Buvo ir tokių, kurie laidotuves stebėjo įsiropštę į medį.

Karstas atneštas iki kapo duobės aidint susirinkusiųjų plojimams. Jie aidėjo ir po kiekvienos pasakytos kalbos, kurių nebuvo daug. Tarp palydinčiųjų buvo Seimo narys Saulius Stoma, nacionalistinėmis pažiūromis garsėjantis Mindaugas Murza ir Jungtinio demokratinio judėjimo atstovai. Jie atsinešė į laidotuves juodu kaspinu perrištą savo vėliavą, bet nė vienas viešai nešnekėjo.

Prie kapo duobės buvo sakomos kalbos, kuriose D.Kedys apibūdintas kaip žmogus, nepabijojęs kovoti už tiesą, už savo dukrą. „Tu buvai mūsų didvyris“, - tvirtino vienas kalbėjusiųjų. Kita dalyvė padeklamavo D.Kedžio atminimui sukurtą eilėraštį. Minia visas kalbas palydėjo plojimais, kai kurie žmonės, klausydami žodžių, verkė.

Drąsiui Kedžiui skirtas gedulas buvo violetinės spalvos

D. Kedžio laidotuvės
+11