Ekspertų išvada: Kedys mirė užspringęs (papildyta 16.25)

D. Kedžio kūno išgabenimas
D. Kedžio kūno išgabenimas
  © Robertas Dačkus
BNS | Alfa.lt
2010-04-22 12:02

Dėl dviejų žmogžudysčių ieškotas Drąsius Kedys mirė užspringęs skrandžio turiniu, ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje, patvirtino laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas. „(Mirties priežastis - BNS) yra svetimkūnis plaučių takuose“, - sakė R.Petrauskas.

D.Kedžio lavonas aptiktas šeštadienį netoli Kauno marių, atokioje vietoje. Kauno rajono policijos duomenimis, lavonas aptiktas Šlienavos kaime.

Papildyta 15.45. Ketvirtadienį į Teismo medicinos institutą (TMI) atvykę Drąsiaus Kedžio artimieji, sesers vyras Aidas Venckus ir pusseserė Sonata Žukauskienė, atgavo mirusiojo kūną. Atvažiavęs katafalkas sustojo prie pat TMI durų, kūnas buvo skubiai įkeltas taip, kad niekas nematytų. Katafalkas atvyko į Kauną, čia netoli Garliavos Jonučių kapinių šiandien bus pašarvotas D. Kedys. Laidotuvės numatytos šeštadienį.

Šiandien taip pat Kauno policijoje buvo apklausti D. Kedžio dėdė (D. Kedžio krikštamotės Audronės Skučienės brolis) Teisutis Markauskas ir jo dukra Auksė Ibenskienė. T. Markauskas pastaruoju metu gyveno sodų bendrijoje, netoli tos vietos, kur buvo rastas D. Kedžio kūnas.

Artimieji sutrikę dėl ekspertų išvados

Į TMI atvykę D. Kedžio artimieji neslėpė sutrikimo, kai susipažino su ekspertų patvirtinta mirties priežastimi.

Anot specialistų, D. Kedžio mirties priežastis – užspringimas, sukeltas vėmimo.

Tokia ekspertų išvada itin nustebino į Valstybinę teismo medicinos tarnybą atvykusius A. Venckų bei D. Kedžio pusseserę ir advokatę Sonatą Žukauskienę. A. Venckus retoriškai klausė, ką galėjo tokioje vietoje, vartodamas alkoholį, švęsti D. Kedys.

Be to, advokatai teigė abejojantys tyrimo skaidrumu, kadangi išvadose nieko neužsimenama apie artimųjų ant D. Kedžio veido matytas mėlynes bei kraujosruvas. Išvadose teigiama, kad mirties priežastis buvo nustatyta remiantis išorine kūno apžiūra, o apie kraują neužsimenama.

Artimieji teigia sutikę su ekspertų išvadomis bei pasiėmę kūną, kadangi yra išvarginti laukimo ir nežinios.

A. Venckus iš pradžių teigė planuojantis susisiekti su ekspertais Lenkijoje bei aiškintis, ar galima atlikti pakartotinį tyrimą. Tačiau vėliau pasakė, kad jau šiandien kūnas bus vežamas į Kauną ir pašarvotas Garliavoje.

Geriausiu atveju bus bandoma atlikti pakartotinį tyrimą Kaune.

D. Kedys bus laidojamas Jonučių kapinėse.

Ketvirtadienį ryte atvykę į TMI artimieji teigė, kad nepasirašinės ekspertų išvadų, jei nebus nurodyta mirties priežastis.

Anksčiau buvo skelbiama, kad D. Kedžio mirties aplinkybes tirs keli geriausi ekspertai, tačiau po išvadomis pasirašė tik vienas specialistas.

Ekspertų išvada: Kedys mirė užspringęs (papildyta 16.25)

D. Kedžio kūno išgabenimas
+3