Lubys: smulkiaisiais verslininkais rūpintis nereikia, geriau remkite stambias įmones

B. Lubys (Redo Vilimo nuotr.)
B. Lubys (Redo Vilimo nuotr.)
  © Fotobankas
Andrius Sytas | Alfa.lt
2010-04-20 13:01

Valstybei reikėtų remti ne smulkųjį verslą, bet stambiuosius verslo banginius. O šie smulkiuosius „ištemps“ paskui save. Taip siūlo vienu turtingiausių Lietuvos žmonių laikomas „Achemos“ savininkas Bronislovas Lubys.

„Jei panagrinėsite japonų pavyzdį, pamatysite, kad jų verslo atsigavimo mechanizmas yra priešingas – „padėti stipriajam“. Jis paskui save ištrauks mažuosius, kurie susidaro natūraliai. Tuo tarpu pas mus dabar nei galvojama, nei daroma, nei yra aktyvi pozicija šiuo klausimu“, – antradienį svarstė B. Lubys savo vadovaujamos Lietuvos pramonininkų konfederacijos posėdyje.

Jo nuomone, jei valstybės parama tėra „duodama dvidešimt, trisdešimt ar penkiasdešimt tūkst. litų“, tai naudos tiek, kad iš tų pinigų viena šeima gali metus pragyventi.

„Šeima galės pragyventi, tai yra gal ne taip jau blogai. Bet apie grąžinimą tie, kurie pasiima, net negalvoja. Gaila, kad tos sumos yra mažos. Kiek tai gali atgaivinti, vystyti verslą?“ – paramą smulkiajam verslui kritikavo B. Lubys.

Pagal vyriausybinį verslo skatinimo planą smulkiesiems verslininkams yra teikiamos apyvartinės ar investicijų paskolos, kompensuojamos paskolų su valstybės garantija palūkanos. Stambioms įmonėms yra garantuojamos paskolos iš bankų.