Energetikos ir technikos muziejus savaitgalį sulaukė rekordinio skaičiaus lankytojų

Skulptūra Elektra
Skulptūra Elektra
  © Andrius Petrulevičius
Alfa.lt
2010-04-20 12:40

Savaitgalį Energetikos ir technikos muziejuje pirmą kartą vyko elektros energetikos įmonių organizuoti atvirų durų renginiai visuomenei. Vilniečiai ir sostinės svečiai buvos kviečiami sužinoti apie elektros energetiką iš pirmų lūpų, iš arčiau susipažinti su elektros energetikos sektoriaus projektais ir iš pačių „elektrikų“ pasimokyti racionalaus elektros energijos vartojimo. Per dvi dienas muziejų aplankė apie 2 tūkst. Vilniaus miesto gyventojų ir svečių.

„Tokie renginiai rodo, kad energetikos sektorius – jo veikla, istorija ir planuojami projektai – domina visuomenę“, – sakė muziejaus direktorius Vilius Šaduikis. Pasak jo, iš viso per dvi savaitgalio dienas Muziejų, įrengtą pirmosios Vilniaus elektrinės pastate, aplankė apie 2000 vilniečių ir sostinės svečių.

Muziejaus vadovas pasidžiaugė, kad nemaža dalis lankytojų buvo vaikai. „Vaikams skiriame ypatingą dėmesį – jiems muziejuje įrengtos interaktyvių žaidimų salės. Atvirų durų dienomis ypač didelio populiarumo sulaukė vaikams skirta „VST” pamoka-paroda, kurioje elektros pavojai buvo sugretinti su egzotiškų gyvūnų grėsme, kai su jais elgiamasi netinkamai“, – sakė V. Šaduikis.

Savaitgalį muziejų aplankę gyventojai aktyviai domėjosi energetikos įmonių specialistų rekomendacijomis, kaip saugiai elgtis su elektros prietaisais ir įrenginiais, kaip taupiai vartoti elektros energiją. Paskaitoje apie racionalų elektros vartojimą RST eskpertas ir muziejaus lankytojai dalijosi praktiniais patarimais, kuriuos galima lengvai pritaikyti buityje.

Gyventojai galėjo iš arčiau susipažinti su būsimų elektros jungčių su Lenkija ir Švedija projektais, Kauno hidroelektrinės, „Lietuvos elektrinės“ ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės veiklos ypatumais, elektros perdavimo sistemos operatoriaus ir Lietuvos elektros biržos veikla. Daug susidomėjimo sulaukė paskaita apie branduolinę energiją ir aplinkosaugą.

Atvirų durų dienas Energetikų dienos proga organizavo Lietuvos energetikos bendrovės: „Lietuvos energija“, „Visagino atominė elektrinė“, „Lietuvos elektrinė“, LITGRID, BALTPOOL, Rytų skirstomieji tinklai (RST) ir „VST“.