Lietuvą švarino ir prezidentė, ir premjeras

"Darom 2010" akcijoje dalyvavo prezidentė D. Grybauskaitė
"Darom 2010" akcijoje dalyvavo prezidentė D. Grybauskaitė
  © Robertas Dačkus
Alfa.lt
2010-04-17 12:56

Šeštadienį prie trečiąkart rengiamos aplinkos tvarkymo akcijos „Darom 2010“ prisidėjo ir prezidentė, premjeras, Seimo pirmininkė, kiti politikai, diplomatai, savivaldos atstovai.

Vilniaus rajone aplinką tvarkė prezidentė Dalia Grybauskaitė, sostinės Antakalnio rajone prie švarinimo akcijos prisidėjo premjeras Andrius Kubilius, Žvėryno rajone – Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Kiekvienas esame atsakingas už tai, kas dedasi mūsų namuose. Lietuva – visų mūsų namai. Jeigu kaip reikiant apsikuopsime – apsivalysime nuo buitinių, nuo dvasinių, moralinių ir nuo politinių šiukšlių tikrai taps šviesiau ir smagiau gyventi. Apsivalydama Lietuva tampa atsakingesnė ir pilietiškesnė“,– pabrėždama švaros akcijos svarbą teigė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, švaros akcija yra akstinas ne tik apvalyti Lietuvą nuo šiukšlių, bet ir imtis iš esmės spręsti atliekų tvarkymo problemas.

„Atliekų tvarkymo problema primena jau įprastą atsakomybės kratymosi scenarijų, kai siuntinėjama nuo vieno valdininko prie kito. Kol kelios institucijos tarpusavyje ginčijasi kas atsakingas už atliekų tvarkymą, žmonės negauna paslaugos ir net labai norėdami negali šiukšlių tvarkyti civilizuotai, todėl verčia jas kur pakliuvo, net Valstybės saugomoje teritorijoje. Nors tai yra nusižengimas, žmonės neranda kitos išeities“,– teigė prezidentė.

Savanoriai aplinkos tvarkytojai šeštadienio talką pradėjo tylos minute, išreiškiant užuojautą kaimyninei lenkų tautai bei Lietuvoje gyvenantiems tautinės mažumos atstovams dėl aviakatastrofoje prieš savaitę žuvusio prezidento Lecho Kaczynskio, pirmosios ponios Marios, Lenkijos Seimo ir Senato narių bei kitų iškilių kaimyninės valstybės piliečių žūties.

Talkos organizatoriai sakė šiemet besitikintys per 100 tūkst. dalyvių, kurie turėtų sutvarkyti daugiau nei 10 tūkst. nelegalių sąvartynų.

Akcijos šalininkai šiemet kviečiami rinktis rekordiniame taškų tvarkymo skaičiuje – 1800 registruotų tvarkymo taškų visose 553 seniūnijose.

Visų negalinčių fiziškai dalyvauti „Darom'2010“, organizatoriai prašė prisidėti finansiškai, paaukojant akcijai būtinoms priemonėms: pirštinėms, šiukšlių maišams įsigyti.

Organizatoriai sako, kad nuo 2008 metų organizuojamos akcijos tikslas – „ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į kasdien vis aktualesnes ekologines problemas, skatinti žmones susimąstyti apie savo veiksmų pasekmes ir būti socialiai aktyviems“.

Idėja rengti „Darom“ pirmą kartą kilo grupei Estijos savanorių. Jiems užpernai pavyko į Estijos miškus ir laukus sukviesti daugiau nei 50 tūkst. žmonių ir per vieną dieną surinkti apie 10 tūkst. tonų šiukšlių. Tais pačiais metais Lietuvoje prie gamtos švarinimo prisidėjo keli tūkstančiai savanorių, o pernai akcijoje dalyvavo per 70 tūkstančių žmonių.

 

Lietuvą švarino ir prezidentė, ir premjeras

"Darom 2010" akcijoje dalyvavo prezidentė D. Grybauskaitė
+2