Mantas Stonkus: „Dviračio šou“ parodijuoju pats save (I dalis)

Mantas Stonkus ir Indrė Augustaitytė
Mantas Stonkus ir Indrė Augustaitytė
  © BTV

Matomu veidu Mantas Stonkus (22) tapo debiutavęs MTV laidoje „Most Wanted“, kur dažniausiai kalbėdavo apie nieką. Dabar vaikinas yra be penkių minučių diplomuotas aktorius, vaidinantis LNK „Dviračio šou“ bei vedantis BTV laidą „Ar kiekvienas laimingas?“

Su Mantu susitinkame saulėtą rytą vienoje Užupio kavinėje ir prie puodelio arbatos kalbamės apie vaidybą televizijoje, jo laimės receptą ir svajones kurti dramatiškus vaidmenis teatre.

Tavo televizinis kelias prasidėjo nuo MTV. Koks jis?

Iš pradžių viskas prasidėjo internetinėje televizijoje. Trečiadieniais turėjau savo laidą. Ten mane pakvietė netyčia. Pamačiau, kad man visai neblogai sekėsi, laida buvo labai žiūrima.

Anglijoje, Londone, 1992 metais MTV eteryje buvo laida „Most Wanted“, tad mane pasodino kaip analogišką lietuvišką variantą. Kadangi MTV‘as gyvavo neilgai, taip viskas ir baigėsi.

Niekam ne paslaptis, kad dažnai tekdavo kalbėti apie nieką.

Blevyzgoti. (Juokiasi.) Patikdavo visiems, tik suaugusiems ir protingesniems žmonėms nelabai. Man irgi būtų nepatikę, bet tada auditorija buvo tokia, kokia ji buvo...

Nebijojai, kad neturėsi kuo užpildyti tylos minutes?

Gal kartais būdavo, kad kalbi, kalbi ir nebeturi, ką pasakyti. Tą aš tiesiog – auaaa... (Šaukia.)

Gaila, kad MTV buvo uždarytas?

Ar gaila, kad baigei mokyklą? Buvo faina mokykloje, bet dabar yra kitas etapas.

Bet draugais su kolektyvu likote?

Žinoma. Iki šiol dirbame kartu. Dabar mūsų vadas yra Aušra Ramonaitė, kuri prisidėjo kuriant mūsų naują laidą per BTV. Montuotojai, operatoriai... Laikomės daugmaž visi kartu.

Po MTV – tiesiai į „Dviračio žinias“.

Iš pradžių buvo ne dviratis, o toks projektėlis „Šou biznio šou“. Haris (Haroldas Mackevičius – aut.) buvo atėjęs į vieną mūsų kurso egzaminą, pasižiūrėjo į mus. Vasarą laidą filmavome, paskui vieną dieną jis man paskambino ir paklausė, ar norėčiau vaidinti dviratyje. Pasakiau, kad norėčiau, tik ką? Sako, pabandyk porą krepšininkų, po to gyvenimo būdo laidų vedėją. Tai dabar bent kartą per savaitę pasirodau.

O jei kuris tavo parodijuojamas personažas įsižeis?

Man atrodo, kad tekstai gana skoningi, neįžeidžiantys ir labai subtilūs. Seniau „Dviračio šou“ žiūrėdavo visi, nes buvo kažkas TOKIO, o dabar paprastas žmogus nelabai gali pažiūrėti, nebent turi labai viskuo domėtis. Jei nesidomi – nebus juokinga.

O tau pačiam patinka vaidinti šioje laidoje?

Labai įdomu, nes mano tokia profesija – aktorius. Tik kad aktorius ne scenoje. Turiu greitai susiorientuoti ir padaryti profesionaliai. Juolab kai dirbu su tokiais aktoriais... Nežinia, ar teatre kada dirbsiu vienoje scenoje su Arūnu Sakalausku, Andriumi Žebrausku ar Audriumi Naku. Bet, va, čia tenka.

Ar tenka improvizuoti?

Aišku, kad tenka.

Leidžiama?

Leidžiama, jeigu suimprovizuoji gerai, į temą ir subtiliai. Kuo daugiau improvizacijos, tuo linksmiau.

Kokius personažus dabar parodijuoji?

Kol kas vieną – gyvenimo būdo vedėją. Vieni vadina Rolandu Vilkončiumi, kiti dar kitaip. Man tai yra personažas – subtilus, tvarkingas, gražiai kalbantis vyriškis.

O pats norėtum toks būti?

Tai aš toks esu. (Kvatoja.) BTV aš beveik tą patį darau. Bendrauju su žmonėmis, imu interviu, užkalbinėju linkus. Lygiai toks pat esu. Paskui žiūriu į save, kritikuoju ir pats žvengiu.

Vadinasi, parodijuoji pats save?

Aišku. Nori nenori atsiranda tam tikra maniera. Bandau jos purtytis, elgtis nagliau ar šustriau. (Juokiasi.)

Neseniai buvai vienas iš „Dviračio žvaigždžių“ apdovanojimų vedėjų. Tai pirmas didelis tavo renginys?

Ko gero didžiausias. Buvo dar vienas didelis – „MTV B-Day‘us“, bet specifika skyrėsi. Ten buvo minia žmonių, kuri žiūri koncertą, ir tu nesi svarbiausias. Kelias sekundes pažvengi ir viskas. Čia buvo truputėlį sunkiau, nes reikėjo dirbti šalia Rūtos Grinevičiūtės, įvairių politikų.

Kodėl buvo sunku?

Daugiausia kalbėjau iš scenarijaus, buvo vietų, kur improvizavau, bet kai sėdi žmonės su tokia iškalba, pradedi savimi nebepasitikėti. Atsiranda nepilnavertiškumo kompleksas. Mažytis toks, bet tiesiog taip jautiesi. O vdruk nusišnekėsiu...

Kuris iš renginyje dalyvavusių kolegų labiausiai tave žavi?

Rolandas (Vilkončius) turi labai gerų erudicinių žinių ir jas pritaiko. Man jis labai patiko. Vytenis Pauliukaitis turi savo manierą, kurią labai smagiai išnaudoja. Bet R. Vilkončius – profų profas, iš kurio man mokytis ir dar kartą mokytis.

 

Antrą interviu dalį skaitykite rytoj.

 

Mantas Stonkus: „Dviračio šou“ parodijuoju pats save (I dalis)

Mantas Stonkus ir Indrė Augustaitytė
+3