Pasipiktinę vairuotojai ketina blokuoti degalines

Degalinėje
Degalinėje
  © Rokas Medonis
Alfa.lt
2010-04-14 09:19

Didmeninės benzino ir dujų kainos pradėjo mažėti, tačiau degalinių stenduose vis dar dega tie patys skaičiai. O dujų kaina netgi pasuko priešinga kryptimi. Tai perpildė vairuotojų kantrybės taurę, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Nepatenkinti vairuotojai šį šeštadienį rengia protesto akciją. Per ją Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Marijampolėje protestuotojai pilsis degalų už 1 litą.

Taip bus užkimšti įvažiavimai į degalines.

Naftos perdirbimo įmonė „Orlen Lietuva“ didmeninę 95 markės benzino kainą mažina jau savaitę. Nuo balandžio 6-osios ji nusmuko beveik 40 litų už 1000 litrų.

Tačiau degalinėse jos nemažėja. Pasak „Lietuvos ryto“, dabar kainos siekia visų laikų rekordą – už litrą benzino prašoma 4,13-4,18 lito.

Dar labiau mažėjo didmeninė dujų kaina. „Orlen Lietuva“ ją pradėjo mažinti dar kovo 16-ąją, o per mėnesį kaina smuko 75 litais už toną.

Tačiau degalinėse automobilinės dujos brango nuo 1,99 iki 2,04 lito už litrą.

Degalinių atstovai sutartinai tvirtina šiuo metu išparduodantys brangiau pirktų degalų likučius.

„Nors didmeninė kaina krinta, negalime iškart į tai reaguoti. Likučiai pirkti didesnėmis kainomis“, – „Lietuvos rytui“ aiškino degalinių tinklo „Trevena“ savininkas Algirdas Liaudanskis.

Pasak jo, jei „Orlen Lietuva“ dar 2-3 dienas mažins kainą, tai bus pastebima ir degalinėse.

„Kaip tik dabar gauname naujas degalų siuntas mažesnėmis kainomis. Taigi tikėtina, kad rinkoje kainos kiek nukris“, – pridūrė verslininkas.

Prie šeštadieninės protesto akcijos žada prisidėti 15 automobilių mėgėjų klubų. Kaune į degalines suks ir taksistai.

„Negalėčiau pasakyti tikslaus akcijoje dalyvausiančių automobilių skaičiaus, bet jų bus šimtai“, – „Lietuvos rytui“ sakė prieš dvejus metus tokias akcijas pradėjusio rengti Lietuvos „Audi“ klubo prezidentas Ričardas Pūkas.

Jis pabrėžė, kad akcija nėra nukreipta prieš kurį nors degalinių tinklą.

„Tačiau dauguma akcijos dalyvių panoro pirmiausia užsukti į „Orlen Lietuva“ degalines“, – „Lietuvos rytą“ tikino akcijos rengėjas.

„Orlen Lietuva“ atstovas Jacekas Komaras „Lietuvos rytui“ tvirtino ramiai žiūrintis į būsimą akciją: „Mūsų degalinių operatoriai aptarnaus kiekvieną“.

Tačiau J. Komaras įsitikinęs, kad Mažeikių gamykla dėl degalų kainų kaltinama neteisingai, nes ją lemia daug veiksnių, ne tik naftos perdirbimas.

Gegužės 1-ąją vairuotojai mėgėjai žada skelbti dar vieną akciją, nukreiptą prieš valdžią.

Šiuo metu tik benzino kainos yra pasiekusios rekordines aukštumas. „Lietuvos rytas“ primena, kad 2008-ųjų liepos 7 dieną dyzelinas kainavo 4,40 lito. Benzinas atsiėjo pigiau – 4,04 lito.

Pasak „Lietuvos ryto“, dabar benzinas kainuoja 4,15 lito, o dyzelinas – 3,55 lito.

Tąkart kainų apstulbinti vairuotojai irgi buvo surengę įspėjamąją akciją degalinėse.