Melianas: partneriai melavo

Artūras Melianas (LRS nuotr.)
Artūras Melianas (LRS nuotr.)
Alfa.lt
2010-04-13 18:01

Prie tiesioginių mero rinkimų idėjos galėsime grįžti tik po šešerių metų, o 2011 m. savivaldybėse merai negalės būti renkami tiesiogiai, apgailestauja Liberalų ir centro sąjungos frakcijos Seime narys Artūras Melianas. Jį piktina tai, kad iniciatyvą rinkti savivaldybės merus tiesiogiai palaikė daug politinių partijų bei jų lyderių, tačiau, atėjus balsavimo dienai, jie pasielgė priešingai.

Pasak Seimo nario, vienas pagrindinių argumentų siūlyti keisti Konstituciją ir įteisinti tiesioginius mero rinkimus – apklausose išreikštas žmonių noras.

„Žinomas dalykas, kad daromos įvairios apklausos ir jose apie 70 proc. piliečių norėtų rinkti merus tiesiogiai bei taip išreikšti savo valią. Čia vienas pagrindinių argumentų“, – Alfa.lt sakė politikas.

Pasak jo, toks rinkimų modelis egzistuoja ir daugelyje kitų Europos šalių.

Liberalcentristas taip pat teigė, jog jų partijos pozicija buvo nuosekli, o sudarant koalicinę vyriausybę ši nuostata buvo įrašyta į dabartinės Vyriausybės programą.

„Tai yra įpareigojimas ir koalicijos partneriams“, – sakė A. Melianas.

Politikas pabrėžė, jog šiandien buvo svarbu pakeisti Konstituciją ir jos nuostatą, kurioje būtų įrašyta, jog merai renkami tiesiogiai: „Kaip žinia, pirmas balsavimas vyko dar praėjusios kadencijos Seime. Šiandien vyko antrasis balsavimas, ir į akis žiūrėdami politiniai mūsų partneriai – konservatoriai, ir, noriu atkreipti dėmesį, Liberalų sąjūdis, sakė, „taip, mes už tiesioginius merų rinkimus“.

„Tai reiškia, kad visi, kurie kalbėjo, paprasčiausiai melavo ir užsiiminėjo demagogija. Taip darė ir Liberalų sąjūdis, nors anksčiau jie palaikydavo tą idėją. Daugelis net per balsavimą išėjo iš salės, nors po jo iš karto grįžo“, – piktinosi liberalcentristas.

A. Melianas taip pat atkreipė dėmesį, jog „prieš“ pasisakė ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcija.

Politiko taip pat neįtikina argumentai, jog liko neapsvarstyta, kokios turėtų būti merų galios bei pareigos.

„Labai gaila, kad konkrečios partijos nesugebėjo susitarti viduje. Visi tai puikiai suprato ir žinojo, kad, jei šiandien balsavimas nepavyks, tai tiesioginių mero rinkimų nebus, o visa kita – tik populizmas ir demagogija“, – kalbėjo A. Melianas.

Jis taip pat pasidžiaugė, jog tiesioginių mero rinkimų idėją palaikė 88 Seimo nariai, bei apgailestavo, kad pritrūko šešių balsų, kurie būtų lėmę konstitucines pataisas.