Lyderiai padės Lietuvai atsitiesti

Verslininkas (Julius Kielaitis aut.)
Verslininkas (Julius Kielaitis aut.)
  © Fotodiena.lt

Sutelkti šviesiausius pasaulio lietuvių protus, keistis informacija, kontaktais ir taip padėti ne tokiems sėkmingiems Lietuvos piliečiams atsitiesti. Pasinaudoti lyderių idėjomis šalies gerovei kurti. Tokių planų turi besikurianti organizacija „Global Lithuanian Leaders“.

Visi lyderiai – vienoje vietoje

Pirmajam oficialiam susitikimui pasirinkę Vilniaus daugiaaukštį, pro kurio langus kaip ant delno matyti Gedimino pilis, naudos nesiekiančios organizacijos nariai simboliškai priminė, kad turi tikslą prisidėti prie lietuviškų vertybių puoselėjimo ir padirbėti šalies naudai.

Idėja kurti tarptautinį forumą kilo pernai vasarą Pasaulio lietuvių ekonomikos forume susitikusiems JAV „Eagle“ banko viceprezidentui Rokui Beresniovui ir organizacijos direktoriui Mykolui Lepeškai. Šiemet jie jau turi ne tik aiškią viziją, kaip sujungti geografiškai išsibarsčiusius lietuvius bendram tikslui, bet ir nemažai įtakingų pasekėjų.

„Norime sujungti savo srities lyderius, kurie yra lietuviai, po viena vėliava. Kai sakau „lietuviai“, turiu omenyje platesnę lietuvio sąvoką, susijusią ne tik su etnine kilme, bet ir su prisirišimu prie Lietuvos ir gero linkėjimu jai.

„Global Lithuanian Leaders“ (GLL) siekia sukurti infrastruktūrą, kaip būtų galima pasinaudoti savo srities lyderių ryšiais, kuriant gerovę tautai, nes iš tikrųjų žinome nemažai pavyzdžių, kai lietuviai yra susilaukę neeilinės sėkmės. Galvojame, kaip tos sėkmės pavyzdžiais paskatinti kitus žmones siekti panašių aukštumų ir kaip jiems galima padėti.

Svarbu plėsti profesinius ryšius: premjero patarėjas po vizito į JAV ir Didžiąją Britaniją kalbėjo, kad reikėtų orientuotis į labai aukšto lygio ryšius, nes ir Niujorke, ir Silicio slėnyje, ir kituose miestuose daug aukštus postus užimančių žmonių, kurie didžiuojasi turintys lietuviškų šaknų. Tokius žmones suvienijus, sujungus į vieną tinklą galima bus padėti Lietuvos žmonėms, kurie šiuo metu galbūt nėra tokie sėkmingi“, – sakė M. Lepeška.

Galės bendrauti lietuviškai

Jo teigimu, GLL orientuosis ne tik į įvairių verslo sričių lyderių, bet ir mokslo, meno, kultūros, aplinkosaugos lyderių telkimą, bus stengiamasi perimti jų patirtį ir kurti inovacijas ir tinkamai pasinaudoti mokslininkų atradimais.

Planuose – ir galimybė tiems lietuviais save laikantiems žmonėms, kurių kaimynystėje nėra nė vieno lietuviškai kalbančio, bendrauti gimtąja kalba internete. „Jeigu Pietų Amerikoje gyvena šeima, kuri neturi su kuo pasikalbėti lietuviškai, bandysime tokią progą suteikti.

Norime parodyti, kad esame tauta, kuri bendrai siekia gerovės, dalinasi, o ne spaudžia vertybes savo glėbyje ir sako: „Čia mano, niekam neduosiu“. Skatinsime tautinio tapatumo išlaikymą ir stiprinimą. Be to, turime rūpintis jaunąja karta – uždegti ją siekti aukštesnių tikslų“, – kalbėjo M. Lepeška.

Smalsiam jaunimui ketinama rengti susitikimus su lyderiais, be to, jie dalinsis savo patirtimi ir virtualiose erdvėse.

Naujas mąstymas

Vos pradėję mąstyti apie GLL kūrimą, iniciatoriai sulaukė daug dėmesio iš kito judėjimo, siekiančio pagerinti Lietuvą: prisijungti ir dirbti kartu nusprendė „Aš Lietuvai“ nariai.

Prie „Aš Lietuvai“ prisijungęs strateginių komunikacijų konsultantas Steve Stepanoff pasakojo: „Man būdavo nepatogu prisistatyti lietuviu, bet dirbant užsienyje, mane dažnai pristatydavo kaip lietuvos atstovą ir daug kas laikė tai svarbiu momentu. Vėliau supratau, kad žodis „lietuvis“ reiškia ne tik tautybę, bet ir žmonių, kurių tėvai, seneliai gimė Lietuvoje, kuriuos vienija bendra kalba, sanglaudą.

Taip istoriškai susiklostė, kad lietuvių kūrybiniai, žmogiškieji, finansiniai ištekliai pasiskirstė ne vienoje šalyje, tačiau dabar vyksta unikalus procesas, kuriuo gali pasigirti vos keletas pasaulio bendruomenių – vienijimasis dėl idėjų generavimo ir įgyvendinimo dvasios sužadinimo“.

GLL misiją pristatę jos steigėjai pabrėžė, kad labai svarbi yra visų lygių visuomenės kooperacija. Jie taip pat nusiteikę pasinaudoti jaunimo veržlumu.

„Kažkas man sakė, kad naujoji karta skiriasi nuo senosios mąstymu: jų mąstymas, fizikiniais terminais kalbant, nebe korpuskuliarinis, Niutono, o kvantinės fizikos kategorijų. Tokį naują mąstymą galima paversti galinga kūrybine banga“, – sakė S. Stepanoff.

Lyderiai padės Lietuvai atsitiesti

Verslininkas (Julius Kielaitis aut.)
+1