Generalinė urėdija kaltina Alfa.lt sąmoningu šmeižtu

Antrankiai
Antrankiai
  © Photos.com
Alfa.lt
2010-04-08 16:34

Isterija viešoje erdvėje: užsakovo prašymu parengtas valstybinių miškų užgrobimo scenarijus, matyt, nedavė greitų ir reikiamų rezultatų, todėl griebtasi kraštutinių, su sveiku protu prasilenkiančių, priemonių, rašoma Generalinės urėdijos pranešime.

„Viešoje erdvėje E.Grižibauskienės mestas brutalus šmeižtas ne tik pažeidžia žurnalistų etiką, bet ir gresia baudžiamąja atsakomybe.

Generalinė miškų urėdija informuoja, kad jokios kratos niekur nebuvo atliekamos ir niekas nebuvo konfiskuota, o interneto erdvėje sklandantys rašiniai yra sąmoningas šmeižtas.

Vykdytojai iki šiol blaškėsi, pūtė miglą, kur tik galėjo, bet tai peraugo į ... isteriją.“

Toliau Generalinė urėdija rašo: „Anksčiau ne kartą rašėme apie galimo „trilerio“ scenarijų, apie prisidengtus dūmų uždanga tikruosius užsakovo siekius, apie metodus tiems siekiams įgyvendinti. Matyt, jau pažadėtas patikimiausias „stulpų griovimo“ būdas (Molotovas) per kratas ir areštus.

Kadangi užsakovas skaito ne visą Lietuvos Respublikos spaudą, o tik vykdytojo pakištą, viešoje erdvėje paskleista rašliava, spėjama, pateikiama kaip vykdytojo ataskaita. Stebėtinai operatyviai ir beveik sinchroniškai su pateikėjais tokios „ataskaitos“ atsiranda ir A. Gaižučio miškų savininkų portale.

Užsakovams, matyt, buvo pateiktas per daug optimistiškas valstybinių miškų užgrobimo scenarijus, nes po LR Seimo ir Lietuvos mokslų akademijos pateiktų rezoliucijų dėl valstybinių miškų išsaugojimo, po ilgai lauktos Valstybės kontrolės ataskaitos išvadų, kurių nesitikėjo užsakovas (jos nepateisino jo lūkesčių), imtasi brutalaus melo.“

Generalinė miškų urėdija dėl viešoje erdvėje paskleisto šmeižto paruošė kreipimąsi į LR Generalinę prokuratūrą dėl LR baudžiamojo kodekso 290 str. numatytos baudžiamosios veikos padarymo, t. y. prašo ištirti, ar E. Grižibauskienė tyčia pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie Generalinę miškų urėdiją ir jos vadovą. Taip pat kreipiamasi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją dėl šios žurnalistės LR Visuomenės informavimo įstatymą pažeidžiančios veiklos.

Alfa.lt primena, kad nė viename publikuotame straipsnyje nebuvo užsiminta apie valstybinių miškų privatizavimą, o tik paviešinti kai kurie žurnalistės turimi faktai.