Prašys Seimo apsispręsti, ar galima ieškoti Karaliaus ir Sacharuko nuodėmių

L. Karalius ir A. Sacharukas
L. Karalius ir A. Sacharukas
  © Robertas Dačkus
Andrius Sytas | Alfa.lt
2010-04-07 14:44

Parlamentaras Mantas Varaška prašo Seimo vadovų, kad parlamentarams būtų teikiama apsispręsti, ar jis gali dirbti komisijose, spręsiančiose, ar yra pagrindas skelbti apkaltą parlamentarams Linui Karaliui bei Aleksandrui Sacharukui.

Be kitų kaltinimų, A. Sacharukas yra įtariamas pažeidęs Seimo statutą, nes keliolika kartų balsavo su išvykusio kolegos L. Karaliaus kortele. Pastarasis kaltinamas sąmoningai palikęs kortelę A. Sacharukui, kad būtų ja naudojamasi. M. Varaška yra toje pačioje „krikščionių“ frakcijoje, kaip ir A. Sacharukas bei L. Karalius.

Neoficialiais duomenimis, Seimo kameros užfiksavo, jog vieną kartą A. Sacharukui balsuojant už L. Karalių su juo kalbasi M. Varaška. Prieš nueidamas, M. Varaška paplekšnoja kolegai per petį.

Sąžinės nepakako

Trečiadienį parlamento Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad ji neturi pagrindo liepti M. Varaškai trauktis iš šių komisijų.

„Komisija priėmė sprendimą, kad M. Varaškai pačiam reikia apsispręsti pagal savo sąžinę. Kadangi nėra garso įrašų, komisija negali būti visiškai tikra, kad M. Varaška matė, kad L. Sacharukas balsuoja už kitą asmenį. Mes – ne teisėjai, negalime įrodyti. Vizualiai vieniems atrodo vienaip, kitiems kitaip. M. Varaška sakė nematęs, kad A. Sacharukas balsuoja už kitą asmenį“, – komisijos sprendimą aiškino jos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Žurnalistams M. Varaška tvirtino nepastebėjęs, kad A. Sacharukas balsuotų už L. Karalių. Tačiau jis aiškino, jog Etikos ir procedūrų komisija „nepriėmė jokio sprendimo“, kuris „palengvintų ar paaiškintų situaciją“, todėl jis yra „neapibrėžtoje padėtyje“ ir prašys spręsti viso parlamento.

Iki šio sprendimo jis toliau dirbs komisijoje, nes sako turintis vykdyti Seimo nutarimą, kuriuo buvo paskirtas šių komisijų nariu.

„Aš tikrai neužfiksavau to balsavimo pažeidimo procedūros. Man nekyla abejonių dėl to, kaip aš vertinu situaciją“, – sakė M. Varaška.

Į Etikos ir procedūrų komisiją išaiškinimo kreipėsi pats M. Varaška, mat, aiškino jis, komisijos nariai abejojo jo vaidmeniu ir dėl jo diskutavo.

Etikos ir procedūrų komisija sprendimą priėmė po bene pusvalandį už uždarų durų trukusių aktyvių jos narių ginčų. Prieš tai ji peržiūrėjo Seimo kamerų vaizdo įrašą, išklausė apkaltos komisijų vadovą Kęstutį Masiulį bei patį M. Varašką.

Svarstyti M. Varašką už uždarų durų pareikalavo jis pats, nes neva buvo kalbama apie dar neviešinamas L. Karaliaus ir A. Sacharuko tyrimo detales.

Masiulis: nestandartines situacijas žmonės pastebi

K. Masiulis Alfa.lt sakė turintis abejonių, ar M. Varaška galėtų toliau dalyvauti komisijoje. Tačiau pabrėžė gerbiąs Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą.

K. Masiulis sako netikintis, kad M. Varaška galėjo nepastebėti, jog A. Sacharukas balsuoja ir už save, ir už L. Karalių.

„Visaip būna, pasitaiko, kad žmogus kartais žiūri ir nemato. Bet sunku tuo patikėti, kai vyksta nestandartiškas elgesys, juk mūsų psichikai būdinga, kad nestandartines situacijas užfiksuojame. O negi tai standartinis elgesys, kad Seimo narys išsitraukia vieną parlamentaro kortelę, balsuoja ja, tada išsitraukia kitą kortelę ir ja balsuoja?“ – poziciją aiškino K. Masiulis.