Apklausa: dauguma būstą planuoja įsigyti šiais metais

Daugiabutis (Juliaus Kielaičio nuotr.)
Daugiabutis (Juliaus Kielaičio nuotr.)
  © Fotodiena.lt
Alfa.lt
2010-04-06 13:32

Kiek laiko užtrunka būsto paieškos? Per kiek laiko gyventojai planuoja apsigyventi savame būste? Kokios priežastys lemia, kad būsto nusprendžiama nepirkti, atidėti jo įsigijimą? Nekilnojamojo turto portalas Aruodas.lt paklausė savo vartotojų nuomonės, per kiek laiko jie planuoja įsigyti būstą ir kiek laiko jie jau ieško tinkamų pasiūlymų.

Būsto neperkama spontaniškai

Aruodas.lt atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad šiuo metu būsto paieškos gali užtrukti kelis mėnesius ar netgi daugiau nei metus. Ieškantieji gyvenamojo ploto neskuba jo įsigyti, apžiūri tinkamus variantus, leidžia sau laukti ir svarstyti, ar jau tinkamas metas pirkti. Beveik pusė (46 proc.) respondentų būsto ieško kelis mėnesius, 29 proc. intensyviai peržiūri pasiūlymus daugiau kaip pusę metų, o likusieji 25 proc. – jau daugiau kaip metus.

Dauguma būstą planuoja įsigyti šiais metais

Nors ir neįsitikinę, kad dabar tinkamiausias metas pirkti būstą, ieškantieji vis tiek planuoja, per kiek laiko turėtų įsigyti savo namus. Dauguma Aruodas.lt tyrime dalyvavusiųjų planuoja apsigyventi savo būste per pusę metų (32 proc.) arba per artimiausius vienerius metus (30 proc.), kai kurie – netgi per kelis mėnesius (18 proc.). Vadinasi, didžioji dalis respondentų neplanuoja atidėlioti ir būstą įsigis šiemet. Likusieji 20 proc. respondentų dar tik žiūri būsto pasiūlymus ir nėra nusprendę, kada tiksliai pirks.

Priežastys, dėl kurių dabar dar neperkama

Paklausti, kas lemia, kad šiuo metu dar neperka būsto, didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt respondentai teigia, jog pagrindiniai dalykai yra nežinomybė, ar dabar tinkamas laikas pirkti, ir kitos priežastys – taip mano 65 proc. respondentų. Kitiems apsigyventi savo būste kliudo bankų politika – pasak šių respondentų (18 proc.), dabar sudėtinga gauti paskolą. Likusieji (17 proc.) negali pirkti būsto dėl sumažėjusių savo pajamų.