„Chorų karuose“ triumfavo Tautkus ir Kauno choras

„Chorų karų“ finalas
„Chorų karų“ finalas
  © Robertas Dačkus
Alfa.lt
2010-03-27 11:05

Muzikiniame projekte „Chorų karai“ ilgai laukta atomazga – po įnirtingos kovos už savo miesto garbę pergalę išplėšė Raigardas Tautkus ir šampaninis Kauno miesto choras. Už Edmundą Seilių ir Marijampolės chorą balsavo 44615 žiūrovų, o už R. Tautkų ir Kauno chorą - 54180.

Finale priešininkai pečius surėmė kaip reikiant – skambėjo kruopščiai paruošti ir išradinga scenografija pasižymintys kūriniai. Komisija vakaro metu turėjo tik pritariamąjį balsą ir jokios įtakos balsavimo rezultatams, tad viską nulėmė žiūrovai.

reklama

Naujieną apie pergalę Kauno choras atšventė ypač audringai – liejosi šampanas, kaip iš gausybės rago pylėsi sveikinimai ir linkėjimai. Pasibaigus filmavimui, televizijos studijoje dar kurį laiką netilo šventinis šurmulys ir dainos.

Paklaustas, ar tiesa, jog pergalė šiame muzikiniame projekte nebuvo netikėta, R. Tautkus sakė: „Tai nebuvo labai netikėta vien dėl to, jog susirinko labai gabūs žmonės, pavyko puikiai susidirbti su kolektyvu. Daug muzikalių žmonių vienoje vietoje gali nuveikti kažką gero.“

Apie tai, kaip planuoja atšvęsti pergalę, atlikėjas sakė: „Svajoju apie tai, jog galėčiau atsipūsti namuose su alaus bokalu rankoje, bet tikrai žinau, kad taip nebus.“ R. Tautkus pasakojo, jog pirmiausiai pergalę švęs su kitais projekto dalyviais sostinėje, o paryčiais važiuos į Kauną, kur juos sutiks kauniečiai. Į klausimą, ar nesibaimina, jog džiaugdamiesi jų pergale kauniečiai nusiaubs gatves, R. Tautkus juokavo: „Dėl to tikrai per daug nenuliūsčiau.“

R. Tautkus prisipažino, jog prieš finalą jam ir choristams buvo neramu, mat Marijampolė nors ir mažesnis miestas, atlikėjas neabejojo, kad kova bus atkakli.

Klabėdamas apie chorą R. Tautkus sakė: „Planuojame išleisti kompaktinę plokštelę bei turą po Lietuvą.“ Atlikėjas patikino, jog planuoja su choru vykti ir į užsienį bei prasitarė, jog su kolega rašo scenarijų miuziklui: „Tai bus miuziklas, kuriame susipins daugybė įvairiausių žanrų. Miuzikle pagrindines partijas atliks šis choras, skambės ne tik simfoninio orkestro, bet elektroninė muzika“, - kalbėjo R. Tautkus.

Laimėtą prizą – 25 tūkst. litų choras skirs Kauno zoologijos sodui. Apie tokį pasirinkimą R. Tautkus sakė: „Yra daugybė organizacijų, kurios rūpinasi pagalba žmonėms ir kur kas mažia besirūpinančių gyvūnais. Kauno zoologijos sodas man yra brangi vieta nuo pat vaikystės ir net pirmas dainas parašiau visai šalia jo esančioje studijoje. Šiuo metu jiems labai svarbi parama, nes sprendžiamas išlikimo klausimas.“

„Chorų karuose“, kaip ir dera televizijos projektui, buvo kilę nemažai įvairiausių intrigų: interneto puslapiai lūžo nuo komentarų apie aikštingosios komisijos vertinimus, kurie, pasak komentatorių, ne visuomet buvo objektyvūs, nemažai dėmesio sulaukė ir žinia, jog šiame televizijos projekte žiūrovams tik kuriama iliuzija, jog pasirodymai vyksta gyvai, o iš tiesų skamba fonograma. Bet, kaip paaiškėjo vėliau, kad eterį pasiektų geras garsas, reikia 30 proc. choro partijos fonogramos, nes atlikėjai scenoje ne tik dainuoja, bet ir šoka.

Projekto metu „Chorų karų“ dalyviams iš tiesų nestigo išradingumo ir fantazijos, o žiūrovai kiekvieną savaitę išvysdavo vis naujus ir originalius pasirodymus: skambėjo dainos iš garsiausių pasaulio miuziklų, choristai siūlė publikai tikrą kelionę laiku bei dainavo garsiausių šių dienų populiarios muzikos atlikėjų bei klasikinės muzikos kūrinius ir net pateikė naujas lietuvių liaudies dainų interpretacijas.

„Chorų karuose“ triumfavo Tautkus ir Kauno choras

„Chorų karų“ finalas
+11