Parašytas penktasis Nacionalinis diktantas (papildyta)

Nacionalinis diktantas
Nacionalinis diktantas
  © Tomas Vinickas
BNS
2010-03-27 09:43

Kovo 27 d. 11 val. Lietuvos laiku šalies gyventojai ir išeiviai pradėjo rašyti Nacionalinį diktantą.

Šiemet diktantas buvo rašomas jau penktąjį kartą visose Lietuvos savivaldybėse bei 23 užsienio šalyse.

Diktanto organizatoriai pastebi, kad palyginus su praėjusiais metais, savivaldybės tikisi didesnio dalyvių skaičiaus. Savivaldybėms buvo išdalinta daugiau nei 7 tūkst. specialiai diktantui skirtų savaiminio kopijavimo lapų. Vieną parašyto teksto kopiją konkurso dalyviai galėjo pasiimti sau.

Pernai diktantą rašė beveik 6 tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, iš jų - apie 500 užsienyje.

Šiais metais, atsižvelgiant į daugybę Nacionalinio diktanto dalyvių pageidavimų, specialiai diktantui parašytą tekstą skaitys mokytoja. Pasak Vilniaus Žemynos gimnazijos, lietuvių kalbos mokytojos ekspertės Aldonos Šventickienės, mokykloje skaitydama diktantą ji kur kas dažniau pakartoja sakinio dalis, nei tai darys Nacionaliniame diktante.

Ankstesnių Nacionalinių diktantų tekstus skaitė radijo diktoriai Juozas Šalkauskas ir Bernadeta Lukošiūtė.

Specialiai diktantui rašytojos Vandos Juknaitės sukurtas tekstas „Skubėkime augti“ buvo skaitomas per Lietuvos radijo pirmąją ir Lietuvos televizijos antrąją programas bei transliuojamas internetu - Lietuvos radijo ir televizijos portale lrt.lt.

Originalus diktanto tekstas bus paskelbtas balandžio 1 dieną interneto svetainėje atgimimas.lt, o finalas ir raštingiausio piliečio apdovanojimas vyks gegužės 8-ąją.

Jam atiteks 4 tomų enciklopedijų rinkinys „Lietuva“.

Rašyti Nacionalinį diktantą kaip ir pernai kviečiami ir moksleiviai. Tačiau, kaip ir anksčiau, konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Diktantą buvo galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos atstovybėse užsienyje. Kai kuriose šalyse ambasados dėl diktanto dirbo ir naktį, nes jis rašomas neatsižvelgiant į laiko skirtumą. Nacionalinis diktantas bus rašomas ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje.

Šiemet Nacionalinio diktanto dalyviai taip pat buvo kviečiami rinkti sunkiausios rašybos lietuvišką žodį. Kiekvienas dalyvis galėjo parašyti, koks jam yra sunkiausiai rašomas žodis. Dalyvių taip pat buvo prašomi atsakyti į klausimą, kodėl jie dalyvauja Nacionalinio diktanto konkurse.

Tie, kas negalėjo atvykti į savivaldybes ar Lietuvos atstovybes užsienyje, diktantą šiais metais galėjo rašyti internete. Norintys išbandyti šią naujovę turės apsilankyti svetainėje www.diktantas.lt ir pasinaudoti specialiai tam sukurta technologija. Nacionalinio diktanto organizatoriai atkreipia dėmesį, kad elektroniniu būdu diktantą rašantys gyventojai negalės varžytis dėl raštingiausio piliečio vardo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Parašytas penktasis Nacionalinis diktantas (papildyta)

Nacionalinis diktantas
+8