Deduros karjera vėl pasuko į Rusiją

I.Dedura
I.Dedura
  © SCANPIX/REUTERS
Basketfootball.lt
2010-03-23 11:24

Užsitęsusios Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjo Igno Deduros naujojo klubo paieškos baigėsi. Gynėjas pasirašė vienerių metų sutartį su Rusijos pirmoje lygoje rungtyniaujančiu Belgorodo „Salyut – Energia“ klubu. Žaidėjas sutiko pasikalbėti su Basketfootball.lt ne tik apie naująjį klubą, bet ir apie Lietuvos rinktinę.

- Kodėl pasirinkote būtent Belgorodo „Salyut – Energia“ klubą?

- Rusijos futbolą pažįstu labai gerai. Pasiruošimo etape prie komandos prisijungiau antroje treniruočių stovykloje, sužaidžiau kelias rungtynes, sekėsi gana neblogai, todėl vadovai pasiūlė kontraktą. Komandoje dirba mana labai gerai pažįstamas treneris iš Baltarusijos – Miroslavas Romaščenko. Būtent šis strategas, man dar rungtyniaujant Maskvos „Spartako“ klube, dirbo dublerių komandoje. Jis puikiai žino mano galimybes, todėl šis faktorius iš dalies irgi lėmė mano apsisprendimą.

- Ar buvo pasiūlymų iš kitų šalių?

- Taip, manimi domėjosi Vengrijos, Rumunijos ir net Kinijos klubai. Tačiau Rusija, manau, buvo geresnis pasirinkimas, todėl kitų variantų nelabai ir svarsčiau, o pasirinkimu nesigaliu.

- Esate rungtyniavęs Rygos „Skonto“ , Maskvos „Torpedo – ZIL“ bei Maskvos „Spartak“ klubuose. Kur labiausiai patiko?

- Net nėra ką lyginti, nes „Spartak“ klube buvo idealios sąlygos. Galbūt labiausiai nepatiko, jog ten žaidžiau ne tiek laiko, kiek norėjosi pačiam.

- Esate vienas iš labiausiai patyrusių Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjų. Kaip vertinate naująjį trenerį – Raimondą Žutautą?

- Nelabai ką galiu pasakyti. Manau, kad viską parodys rezultatai. Treneriui tai bus pirma rimta tokia patirtis, nes jokio rimto klubo per savo karjerą treniruoti nėra tekę. Tikiuosi ir noriu, kad sektųsi gerai. Visada esu pasirengęs padėti ir kovoti už savo šalį. Jei treneris kvies – būtinai atvyksiu.

- Atrankoje į 2012 metų Europos čempionatą gavote tikrai stiprius varžovus. Kaip vertinate grupės komandas?

- Ispanai yra visa galva aukštesni už likusias grupės komandas, todėl pirma vieta, manau, yra jau rezervuota jiems. Tačiau su škotais ir čekais tikrai galime kovoti dėl antrosios vietos ir tai pabandysime padaryti.