Islandijoje išsiveržus ugnikalniui evakuota šimtai žmonių (papildyta)

Islandijoje išsiveržė ugnikalnis
Islandijoje išsiveržė ugnikalnis
  © SCANPIX
BNS
2010-03-21 11:57

Islandijos pietuose netoli vieno ledyno išsiveržus ugnikalniui, pareigūnai evakavo šimtus žmonių, sekmadienį pranešė šalies civilinės saugos agentūra.

Ugnikalnis atgijo šeštadienį apie 23 val. 30 min. vietos (sekmadienį 1 val. 30 min. Lietuvos) laiku netoli Eijafjalajokutlio ledyno, kuris yra penktas didžiausias Islandijoje. Apie sugriovimus ir nukentėjusius žmones kol kas nepranešama.

Pareigūnai iš pradžių pranešė, kad ugnikalnis, kuris buvo ramus pastaruosius 200 metų, išsiveržė po ledynu. Prašvitus mokslininkai atliko oro žvalgybą ir nustatė, kad krateris atsivėrė ne po ledu, todėl mažiau tikėtina, kad išsiveržimas ištirpdys ledą ir sukels potvynį.

„Tai geriausia įmanoma vieta išsiveržimui, nes ta teritorija nedengiama ledo“, - Islandijos universiteto geologas Tumi Gudmundssonas sakė duodamas interviu nacionaliniam transliuotojui RUV.

Kilus potvynio pavojui, pareigūnai evakavo apie 450 žmonių iš vietovės, esančios už 160 kilometrų į pietryčius nuo sostinės Reikjaviko, tačiau apie padarytą žalą ir sužeistuosius nepranešama, sakė Vidiras Reynissonas, Islandijos civilinės saugos departamento vadovas.

Pavojus buvo paskelbtas gyvenvietėse, esančiose netoli ledyno, kurio plotas - apie 160 kvadratinių kilometrų.

Ėmus veržtis ugnikalniui, nutrūko eismas kai kuriuose automobilių keliuose, sutriko lėktuvų skrydžių grafikas - trys oro bendrovės „Icelandair“ lėktuvai, skridę iš JAV į Reikjaviką, buvo priversti grįžti atgal.

Pastarasis ugnikalnio išsiveržimas šioje vietovėje vyko 1821 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Islandijoje išsiveržus ugnikalniui evakuota šimtai žmonių (papildyta)

Islandijoje išsiveržė ugnikalnis