Grybauskaitė: Lietuva tvirtai remia Islandijos siekius tapti ES nare

D. Grybauskaitė
D. Grybauskaitė
© Robertas Dačkus
BNS
2010-03-16 16:16

Lietuva tvirtai remia Islandijos siekius tapti Europos Sąjungos (ES) nare, antradienį sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri šiemet ketina pati apsilankyti šioje šalyje.

Priėmusi Islandijos ambasadorės Elinos Flygenring skiriamuosius raštus, D.Grybauskaitė teigė, kad Lietuva yra pasiryžusi suteikti visapusišką paramą Islandijos derybose dėl narystės ES.

reklama

„Šalies vadovė pažymėjo, jog Lietuva tvirtai remia Islandijos narystę ES bei yra pasirengusi suteikti visapusišką paramą derybose“, - pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Pranešime spaudai teigiama, kad D.Grybauskaitė „pabrėžė laukianti liepos mėnesį planuojamo vizito“ į Islandiją.

Pastaruoju metu kilo diskusijų, ar Islandijos siekiams pradėti derybas dėl narystės netrukdys Nyderlandai ir Jungtinė Karalystė.

Šios kalbos suaktyvėjo Islandijos gyventojams referendumu atmetus siūlymą išmokėti kompensacijas iš biudžeto bankrutavusio internetinio banko „Icesave“ indėlininkams iš užsienio.

Bankrutavęs 2008 metais bankas „Icesave“ aktyviai priėmė klientų iš užsienio, tarp jų Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų piliečių lėšas. 2008 metų spalio pradžioje banką „Landsbanki“, kurio padalinys buvo „Icesave“, perėmė kontroliuoti vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.