ECB paliko rekordiškai mažas bazines palūkanas

Jeanas-Claude Trichet
Jeanas-Claude Trichet
  © SCANPIX
BNS
2010-03-04 16:30

Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį, kaip ir prognozuota, nepakeitė bazinių palūkanų normų, kurios šiuo metu sudaro vos 1 proc. ir yra mažiausios per visą 1999 metais įkurto ECB istoriją.

Ekspertai mano, jog ECB dėl silpnos ekonomikos nekeis palūkanų normų iki 2011 metų.

Vėliau ketvirtadienį ECB vadovas Jeanas-Claude'as Trichet (Žanas Klodas Trišė) dalyvaus spaudos konferencijoje, kur paskelbs naujausią euro zonos ekonomikos augimo ir infliacijos prognozę.

ECB pradėjo mažinti neribojamų paskolų teikimą komerciniams bankams siekiant stabilizuoti monetarinę politiką, tačiau, pasak analitikų, turi galvoti apie silpną ekonomiką ir neišgąsdinti rinkų.

Ekonomistų teigimu, kai kurie bankai Graikijoje ir kitose šalyse gali tapti priklausomi nuo centrinio banko finansavimo su ypač mažomis palūkanų normomis.

Tačiau J.C.Trichet jau įspėjo, jog skolinimas bus sugriežtintas ir plačiau apie tai kalbės spaudos konferencijoje.

Taip pat ECB vadovas sulauks klausimų apie situaciją Graikijoje bei gandus, kad bankas ketina sukurti savo reitingų padalinį, siekiant nutraukti tarptautinių reitingų agentūrų „Fitch“, „Moody's“ ir „Standard & Poors“ dominavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.