ŽŪM „optimizuojasi“ ir atleidžia per tūkstantį darbuotojų

Darbo paieškos (Andriaus Ufarto nuotr.)
Darbo paieškos (Andriaus Ufarto nuotr.)
  © Andrius Ufartas / Fotobankas

Žemės ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose per kelerius metus bus atleista per tūkstantį darbuotojų. Tai vienas iš ministerijos ir jai pavaldžių žinybų valdymo modelio optimizavimo darbų, kurių imtis rekomendavo nepriklausomą auditą atlikusi kompanija „Ernst & Young“.

„Mūsų darbdaviams – ūkininkams – teikiama paslaugų kokybė tikrai nepablogės“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje patikino žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Valstybinė augalų apsaugos, Valstybinė sėklų ir grūdų tarnybos ir Valstybinis augalų veislių tyrimo centras jungiami į vieną Valstybinę augalininkystės tarnybą. Naikinamos regioninės laboratorijos, optimizuojama pasienio kontrolės tarnyba, mažinamas augalų veislių tyrimų stočių skaičius.

„Po visos pertvarkos darbuotojų skaičius čia sumažės 174 etatais ir 2011 m. bus sutaupyta apie 4,3 mln. Lt biudžetinių lėšų.

„Kodėl aš kalbu tik apie kitus metus? Todėl, kad šiemet reikės sumokėti išeitines kompensacijas. Tai bus nemažos sumos. Pas mus dirba žmonės, kurie turi metus neišnaudotų atostogų“, – sakė ministras.

Bus pertvarkomos ir gyvulininkystės įstaigos. Čia bus panaikinti 293 etatai. Iš to sektoriaus kitąmet bus sutaupyta 9,4 mln. Lt.

Žuvininkystės departamentui pavaldžių darbuotojų skaičius sumažės 115 etatų ir taip bus sutaupyta apie 4,5 mln. Lt.

Pačios ministerijos trijuose departamentuose darbuotojų skaičius bus sumažintas 24 etatais (10 proc.).

Žemėtvarkos srityje nuo liepos pirmos darbuotojų skaičius –1470 – bus sumažintas per pusę.

„Sprendimus priiminės žemutinė dalis – rajonų žemėtvarkos skyriai“, – sakė K. Starkevičius.

Jis mano, kad tokia sistema bus efektyvesnė, nereikės žmonėms vežioti dokumentų į sostinę, bus greičiau pateikiami atsakymai.

„Kol apskrities viršininkas pasirašo geodezinių matavimų dokumentus, dabar praeina dveji metai. Kyla klausimas, ką gi jie ten daro pasiėmę dokumentus“, – kalbėjo ministras.

Viceministro Aušrio Macijausko teigimu, šiuo metu aktualiausia buvo pertvarkyti žuvininkystės sektorių.

„Buvo daug dubliuojančių funkcijų, daugybė nereikalingų etatų. Žuvininkystės valdymo centras liaudyje jau buvo vadinamas žuvų kapinėmis. Todėl ten padarėme drastiškus pokyčius. Tris biudžetines įmones – Žuvininkystės departamentą, Valstybinį žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centrą ir Laukystos žuvų veislyną – jungiame į vieną – Žuvininkystės tarnybą. Kai kurios funkcijos bus perduotos Veterinarijos tarnybai, nes ji turi daug geresnes laboratorijas. Manau, kad nauja Žuvininkystės tarnyba savo funkcijas atliks daug geriau negu atliko trys atskiros įstaigos, kurios niekaip nesusikalbėdavo“, – kalbėjo viceministras.

Konferencijos metu buvo pristatytas departamento, kuris kuruos žuvininkystės sritį, naujasis vadovas Darius Nėnius.

Alfa.lt primena, kad žemės ūkyje fiksuojamas 2 proc. BVP augimas. ŽŪM planai buvo kuklesni, buvo planuojamas 0,5 proc. augimas.