Trečiojoje „Eurovizijos“ atrankoje – iš pasirodymų „lūžtanti“ komisija

Gaudentas Janušas
Gaudentas Janušas
  © Tomas Vinickas

Ketvirtadienio vakarą LRT studijoje nuskambėjo paskutiniojo nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ turo dainos.

Dėl nežinomų priežasčių paskutiniajame ture atsisakė dalyvauti grupė „Vanilla Soud“ su daina „Face“. O iš antrojo turo į trečiąjį atkeliavo operos solistas Merūnas Vitulskis.

Atrankos į „Euroviziją“ trečiojo turo dalyvius vertino komisija, kurią sudarė muzikantas Povilas Meškėla, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, LATGA-A atstovas Mindaugas Urbaitis, radijo stoties „Opus 3“ vadovas Darius Užkuraitis ir LTV muzikinių laidų prodiuseris Jonas Vilimas.

Pirmasis laimę atrankoje išbandė atlikėjas Ramūnas Difartas, atlikęs dainą „Blues Of Life“. Komisijos narys D. Užkuraitis pasveikino atlikėją su puikia ir solidžia daina, kuri, pasak jo, verta atrankos finalo. „Jūs spinduliavote gerą energiją, bet abejočiau dėl mimo su dviratuku“, – svarstė J. Vilimas.

Ne pirmą kartą „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje laimę bandantis atlikėjas Soliaris galėjo pasigirti turbūt įspūdingiausia pasirodymo pradžia. Vaikinas, pasipuošęs sparnais, dainą pradėjo leisdamasis iš studijos palubės. Atlikėjo dainą „So High“ komisija įvertino ne itin palankiai ir turėjo pastabų. „Nustebino nusileidimas, efektas, daina atlikta neblogai, bet buvo jaučiamas sukaustymas. Trūko organiškumo, trūko parepetuoti... Neįtikino truputį“, – pasirodymą ir dainą vertino A. Smilgevičiūtė.

Kolektyvas „The Cavaliers“ nacionalinės atrankos trečiajame ture debiutavo su daina „We Are About To Love“. Komisijos nariai dainą gyrė, bet išsakė ir nemažai pastabų. „Tokiu stiliumi atliekama daina reikalauja meistrystės, bet ansamblis yra teisingame kelyje“, – muzikantams patarinėjo LATGA-A atstovas. J. Vilimas taip pat pagyrė dainą, bet, ir jo nuomone, dainai pritrūko meistriškumo.

Turbūt daugiausiai roko muzikos „Eurovizijos“ atrankos trečiajame ture pažėrė muzikantų kolektyvas „Eden“. Jie atliko dainą skambiu pavadinimu – „Nirvana“. „Visų pirma „gabalas“, daina yra „superinė“. Gimė dar viena roko grupė su puikiu vokalistu“, – komplimentų negailėjo P. Meškėla. O D. Užkuraitis ketvirtadienio vakarą pavadino atradimų vakaru. „Nebloga daina, bet man gal saldoka, bet viskas gerai, kelias pasirinktas teisingas – roko baladė“, – komentavo „Opus 3“ vadovas.

Atlikėja Eva šiais metais „Eurovizijos“ atranką šturmavo su daina „Nes tu pamiršai“. Dainos metu scenoje buvo galima stebėti ir piešimą su smėliu. Komisijos nariai nuotaikingą atlikėjos dainą įvertino gana palankiai, bet turėjo pastabų. A. Smilgevičiūtei pasirodyme pritrūko „pasidraskymo“ bei ekspresijos. „Priedainis įsimenantis, Eva jį puikiai atliko, bet vietomis atrodė, kad ne viskas iki galo atlikta. O tie piešinukai labai įdomiai atrodė, tad dabar galvoju, ar pamirščiau šią dainą, ar ne“, – apie Evos pasirodymą kalbėjo J. Vilimas.

Antrajame atrankos ture negalėjęs dalyvauti operos solistas Merūnas, trečiajame ture atliko jausmingą itališką dainą „Rosa“. Komisijos nariai dainą įvertino puikiai, bet abejojo dėl itališko dainos stiliaus. „Tai antrasis dainininkas šioje atrankoje iš operos pasaulio ir vokalą pritaikęs (konkursui – aut.). Galima, „Eurovizijoje“ yra visko“, – garsiai svarstė M. Urbaitis. J. Vilimas prisipažino, kad dainos klausė prigludęs prie kėdės: „Vokalas puikiai, kaip iš kompakto, bet vienintelis dalykas – justi, kad daina tavyje dar „nesėdi“. Labai tikiuosi, kad pereisi toliau ir daina pagaliau „atsisės“.

Merginų duetas „Širdelės“ publiką ir komisijos narius bandė sužavėti lyrine daina „Aš ir tu“. „Pasakysiu sąžiningai, dainos tokios vienodos, tokių pilnas radijo eteris. Trūksta „draivelio“, jei drama, tai darykime dramą“, – pastabų negailėjo P. Meškėla. „Dainai trūksta išraiškos, dramatizmo. Neįsivaizduoju, ką ji naujo pasako“, – apie dainą kalbėjo LATGA-A atstovas.

Bene kontroversiškiausias pasirodymas per visą „Eurovizijos“ atrankų istoriją priklausė Gaudentui Janušui, kuris atliko dainą „Man nieko nereikia“. Daina apie krizę, meilę, moteris, Lietuvą, emigraciją ir kitus dalykus repo, operos ir kitais muzikos stiliais nepaliko abejingų. Iš juoko „lūžtanti“ komisija pasirodymą vertino su gera doze humoro. D. Užkuraitis dainą pavadino alternatyva „Eurovizijai“. „Gaudento darbas buvo rimtas, buvo matyti, kad jis visas scenoje“, – vertino J. Vilimas.

Jau kartą Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavęs kolektyvas „4Fun“ atrankoje atliko dainą „Don‘t You Know“. Nuotaikingą dainą atlikęs kolektyvas neliko neįvertintas komisijos. „Atsimenu, kaip gyriau dainą, man daina patiko („Eurovizijoje“ 2007 metais Lietuvai atstovavusi daina „Love or Leave“ – aut.), bet prisiminkime, kokią vietą ji užėmė. Šiais metais daina yra tos pačios operos. Kyla klausimas, ar verta stoti ant grėblio antrą kartą?“ – retoriškai klausė D. Užkuraitis.

Energingieji „InCulto“ vyrukai šiais metais „Eurovizijai“ pateikė dainą „East European Funk“. Humoristinį šokį sukūrę muzikantai sulaukė daug publikos ovacijų, bet komisija jų „nepaglostė“. „Matau ne vieną ir ne du kažkur matytus ar girdėtus motyvus, kažkas iš „LT United“, kažkas iš ankstesniojo „InCulto“. Toks mirga marga... Aišku, Jurgis dirba absoliučiai gerai“, – apie pasirodymą kalbėjo J. Vilimas.

„Triumfo arkos“ dalyvė Evelina Sašenko taip pat išbandė jėgas nacionalinėje atrankoje. Debiutui ji pasirinko dainą „For This I‘ll Pray“. Komisija jos pasirodymą įvertino puikiai. „Pasirodymas tikrai puikus ir profesionalus, o pati daina yra skonio dalykas“, – sakė M. Urbaitis. Muzikos laidų prodiuseris J. Vilimas gyrė atlikėją, kad ji jautėsi savose rogėse nuo pat pirmos akimirkos.

Scenos profesionalė Jūratė Miliauskaitė su daina „Let It Rain“ baigė trečiojo turo dalyvių pasirodymus. Tiek D. Užkuraitis, tiek A. Smilgevičiūtė gyrė atlikėją už gerą dainą, puikią išvaizdą ir puikius „back“ vokalus. Tik komisijos narys M. Urbaitis švelniai priekaištavo, kad daina yra švediško stiliaus. Jo nuomone, „Eurovizijoje“ reikia parodyti nacionalinius bruožus.

Trečiojoje „Eurovizijos“ atrankoje – iš pasirodymų „lūžtanti“ komisija

Gaudentas Janušas
+23