Sveikatos apsaugos ministru deleguojamas Šukys (papildyta)

Raimundas Šukys
Raimundas Šukys
  © Andrius Petrulevičius

Sveikatos apsaugos ministru Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) deleguoja dabartinį Seimo vicepirmininką Raimondą Šukį. Taip pirmadienio popietę nusprendė partijos valdyba.

Ministrus Lietuvoje skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu. Premjeras Andrius Kubilius jau ne kartą viešai yra išsakęs palaikymą R. Šukiui, kaip patyrusiam politikui. Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuomonės apie R. Šukį dar nėra pareiškusi.

LiCS pirmininkas Gintautas Babravičius tikino, kad R. Šukį deleguoti partijos valdyba nutarė vienbalsiai, nes atsižvelgė į R. Šukio patirtį ir jam koalicijos partnerių išreikštą paramą.

„Nepriekaištinga reputacija, jo, kaip politiko, patirtis, vadovavimo patirtis, nes jis vadovavo Vidaus reikalų ministerijai. Atrama Seime ir koalicijos partnerių patikinimai, pirmiausia Tėvynės sąjungos, apie tai, kad nuo reformų kelio nebus sukama ir toms reformoms yra pritariama, iš esmės lėmė mūsų, kaip partijos, apsisprendimą“, – sakė LiCS pirmininkas.

Jo teigimu, R. Šukį įkalbėti būti deleguojamam ministru nebuvo lengva, nes Sveikatos apsaugos ministerija yra „sudėtinga“.

„Nelengvas darbas buvo įtikinti R. Šukį, nes visi supranta, kad jo laukia daug darbų, kad tai yra sudėtinga ministerija“, – sakė G. Babravičius.

Pats R. Šukys tikino, kad jo apsisprendimą sutikti būti partijos keliamu kandidatu lėmė į jį dedamos viltys ir pasitikėjimas.

„Apsisprendimą lėmė pasitikėjimas, kurį išreiškė partijos valdyba, partijos kolegos ir tas galbūt šiek tiek išankstinis premjero paramos pažadėjimas, ir tie geri žodžiai, kurie buvo išsakyti, ir tos viltys, kurios į mano būsimą darbą, jei būsiu paskirtas, yra dedamos. Aišku, tai yra iššūkis, be jokių abejonių. Sritis yra tikrai nauja, bet kiekvienas žmogus turi nebijoti iššūkių ir sunkumų“, – kalbėjo R. Šukys.

Jis teigė, kad sveikatos sistemos reforma, jam tapus ministru, jokiu būdu nesustos.

Kol kas liberalcentristai neapsisprendė, ką siūlytų į jiems pagal koalicijos sutartį priklausantį Seimo vicepirmininko postą, kurį dabar užima R. Šukys, jei jis bus paskirtas ministru.

Dėl Seimo vicepirmininko parlamentas turės balsuoti slaptu balsavimu.

R. Šukys socialdemokrato Gedimino Kirkilo vyriausybėje dirbo vidaus reikalų ministru. Iš šio posto jis atsistatydino, kai neblaivus Skuodo rajono policininkas Aleksandrijos miestelyje automobiliu užmušė tris vaikus.

Ką deleguoti ministru, liberalcentristai rinkosi iš 7–8 galimų kandidatų, tarp kurių buvo sveikatos apsaugos viceministrai Martynas Marcinkevičius ir Nora Ribokienė bei buvęs vidaus reikalų ministras, dabar dėstytoju dirbantis Regimantas Čiupaila.

Pagal keturių partijų susitarimą Sveikatos apsaugos ministerijos vadovą deleguoja Liberalų ir centro sąjunga.

Naujo kandidato į sveikatos apsaugos ministro postą LiCS turėjo ieškoti po to, kai Algis Čaplikas įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Prezidentė A. Čapliką atleido.

Ministras suabejojo, ar turi didžiausios koalicijos partnerės – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos – palaikymą.

Naujasis ministras turės prisiekti Seimo pavasario sesijoje, kuri prasideda kovo 10 dieną.